Zwykłe placki ziemniaczane są nudne. Wypróbuj nowe, nadziewane serem placki ziemniaczane w bułce tartej

Klasyczny placek ziemniaczany to bardzo popularne danie w naszym kraju. Można go znaleźć na różnych straganach, a także cieszyć się nim w domu. Trzeba jednak przyznać, że ze względu na swoją popularność, ludzie mogą mieć ich już dość. Jeśli jesteś jednym z nich, nadszedł czas na zmianę. Spróbuj wzbogacić swoją dietę o nowość, jaką są placki ziemniaczane z serem w bułce tartej. Są one lekką wariacją na temat klasyki, ale mogą też zaoferować znacznie ciekawszy smak.

Co przygotować?

Gdyby przyjrzeć się składnikom, które są niezbędne do przygotowania klasycznych placków ziemniaczanych, z pewnością każdy doskonale wie, bez czego może się obejść. Jednak te placki ziemniaczane w bułce tartej i nadziewane serem to coś zupełnie innego. Warto więc przyjrzeć się pełnej liście składników, bez których nie można się obejść w przepisie:

1 kg ziemniaków
2 jajka
150 gramów bułki tartej
100 gramów startego sera
5 ząbków czosnku
Sól
Olej

Ziemniaki muszą być ugotowane

Klasyczne placki ziemniaczane są zazwyczaj przygotowywane z surowych ziemniaków. Jednak ten przepis na placki ziemniaczane w bułce tartej nadziewane serem jest inny, ponieważ tutaj trzeba przygotować ziemniaki gotowane. Podstawowym pomysłem jest więc najpierw obranie ziemniaków, następnie ugotowanie ich w osolonej wodzie, a następnie odczekanie, aż ostygną, zanim zetrzemy je na tarce, tak jak w klasycznym przepisie.

Przygotowanie ciasta na placki ziemniaczane

Po starciu ziemniaków możesz już postępować tak, jak pamiętasz. Podstawą jest ciasto na placki ziemniaczane. W jego skład wchodzą oczywiście jajka, a także czosnek. Ważne jest, aby wyrobić je na masę, która będzie się bardzo dobrze trzymać. Gdy pojawi się nadmiar wody, odlej ją i w razie potrzeby dodaj trochę mąki do ciasta.

Przygotowanie placków ziemniaczanych

Teraz zawsze bierz kawałek ciasta, z którego spróbujesz zrobić naleśnik. Gdy już go masz, połóż na środku odrobinę sera. Następnie należy go zawinąć. Najlepiej składając go i upewniając się, że krawędzie mocno się trzymają. Robisz to dla wszystkich pojedynczych placków ziemniaczanych. A ponieważ są to placki ziemniaczane nadziewane serem w bułce tartej, nie zapomnij o ostatnim etapie procesu. Ciasto należy obtoczyć w bułce tartej. Dzięki temu ciasto będzie się bardzo łatwo przyklejać.

Przygotowanie to klasyczne smażenie

Jak właściwie odbywa się gotowanie? Tutaj nie ma co szukać zawiłości, bo jak się pewnie domyślasz, prawidłowa procedura to smażenie. Podstawą jest rozgrzanie patelni, wlanie do niej wystarczającej ilości oleju, a następnie można po prostu zabrać się do pracy. Smażyć na złoty kolor. Celem powinna być chrupiąca bułka tarta, a także idealnie roztopiony ser w środku.

Scroll to Top