Zupa fasolowa trochę inaczej. Ta zawiera wędzone mięso, ale także kapustę czy marchewkę

Wiesz, jak wygląda i smakuje klasyczna zupa fasolowa. Dlaczego więc nie spróbować ciekawej nowości. Z kapustą i marchewką. Choć to połączenie na pierwszy rzut oka może wydawać się dziwne, to można śmiało powiedzieć, że gdy go spróbujesz, zgodzisz się z nami, że to najlepsza zupa fasolowa, jaką kiedykolwiek jadłeś. Jeśli w to nie wierzysz, musisz sam się przekonać i spróbować, aby zobaczyć, jak smakuje Twoim kubkom smakowym. Do dzieła.

Jakie składniki będą potrzebne?

Niektóre z nich są takie same, jak w przypadku klasycznej zupy fasolowej, ale musimy powiedzieć, że niektóre z nich są nieco inne. Sprawdź listę rzeczy, bez których nie możesz się obejść w tym przepisie.

40 dkg fasoli
30 dkg wędzonki
60 dkg wysterylizowanej kapusty
2 marchewki
2 łyżki słodkiej czerwonej papryki
bulion
mąka do zagęszczenia
Jeśli chcesz, możesz oczywiście zastąpić słodką czerwoną paprykę ostrą. Możliwe jest również zastąpienie klasycznej wędzonej kiełbasy na przykład kiełbasą. Wyobraźnia nie ma granic i wszystko zależy od gustu. Zalecamy zachowanie bazy w postaci fasoli, marchewki i kapusty.

Zaczynamy od przygotowania fasoli

To zależy od rodzaju zakupionej fasoli. Jeśli w puszce, wystarczy ją przepłukać i jest gotowa do użycia. Jeśli jest to zwykła fasola w torebce, należy ją najpierw namoczyć. Należy to zrobić zgodnie z instrukcją. Może to potrwać kilka godzin. Gdy będą gotowe, można przystąpić do realizacji przepisu, na końcu którego powstanie naprawdę doskonała zupa fasolowa.

Wszystko w jednym garnku

Przygotowanie jest bardzo proste. Wszystko gotuje się w jednym garnku. Umieść w nim kapustę, fasolę i posiekaną marchewkę. Wlewamy domowy bulion warzywny lub używamy wody i dodajemy kostkę bulionową, co jest przecież łatwiejszą opcją. Następnie staruszek dodaje czerwoną paprykę, wszystko miesza i doprowadza do wrzenia. Czas gotowania jest indywidualny. Ważne jest, aby zarówno kapusta, jak i fasola zmiękły. Optymalny czas gotowania to około 20 minut.

Teraz zagęszczamy i dodajemy wędzonkę

Zupa jest już ugotowana, więc pozostaje tylko ją zagęścić. Można zrobić klasyczną maślaną zasmażkę lub po prostu uprażyć mąkę na sucho. Najprostszą opcją jest wymieszanie mąki z odrobiną wody i zagęszczenie. Gotuj jeszcze przez kilka minut, a następnie wyłącz kuchenkę. Następnie po prostu posiekaj wędzone mięso i wymieszaj je z zupą. Nie powinno się już z nim gotować. W tym momencie zupa fasolowa jest gotowa i można rozpocząć degustację. Czy zgodzisz się z nami, że ten przepis naprawdę nie ma wad?

Scroll to Top