Aller au contenu
Accueil » Zrobiłam 3 rodzaje mignon: cytrynowy, czekoladowy i kokosowy!

Zrobiłam 3 rodzaje mignon: cytrynowy, czekoladowy i kokosowy!

    Co najmniej tak dobre, jak w cukierniach: cytrynowe, czekoladowe, kokosowe: oto jak zrobić je w domu:

    Składniki

    2×4 jajka
    2×4 łyżki mąki
    2×4 łyżki cukru
    To jest jedna partia biszkoptu, 2 arkusze, ale można to pokroić na 4 części i zrobić kilka odmian.
    Białka ubić na sztywną pianę. Ubić żółtka z cukrem, dodać mąkę, a następnie delikatnie wmieszać białka. Piec w formie wyłożonej papierem do pieczenia (ok. 35×24 cm) w temperaturze 180 stopni na złoty kolor. To samo zrobić z drugą partią ciasta, wyjąć z formy i odstawić.

    2 Przygotowanie kremu:

    Składniki:

    pół litra mleka
    1,5 opakowania budyniu waniliowego w proszku (60 gr)
    15 dkg cukru
    25 dkg karobu
    1 cukier waniliowy lub esencja waniliowa
    Ugotuj budyń jak zwykle i pozostaw do ostygnięcia. Tortownicę wyłożyć papierem do pieczenia, aby się nie przykleił. Masło o temperaturze pokojowej zmiksować w robocie kuchennym na gładką masę, a następnie dodawać po łyżce ostudzonego budyniu i miksować do uzyskania masy bez grudek. To jest krem bazowy.

    Zrobiłam 3 rodzaje bezy: cytrynową, czekoladową i kokosową

    Cytrynowa: do kremu dodałam odrobinę soku z cytryny, startą skórkę z 1 cytryny i dobrze wymieszałam. Dolny biszkopt skropiłam odrobiną soku z cytryny, posmarowałam kremem i położyłam na wierzch.

    Kokos: wymieszałam płatki kokosowe z kremem.

    Czekolada: krem zrobiłam z budyniu czekoladowego, a do kremu wmieszałam więcej rozpuszczonej czekolady. Krem wlałam między dwa płaty, lekko docisnęłam, żeby uzyskać ładny równy wierzch, schłodziłam w lodówce i pokroiłam w kostkę o wymiarach ok. 5×5 cm. 1 kg kremówki na polewę.

    Zagotować 50 dkg cukru z 2 dl wody na wolnym ogniu. Stale mieszać, aż cukier całkowicie się rozpuści i stanie się krystalicznie czysty. Czas gotowania to kilka minut od zagotowania. Dodać łyżkę octu, aby zapobiec lub spowolnić krystalizację. Gotować na wolnym ogniu aż do uzyskania konsystencji kuli.

    Wlej zimną wodę do szklanki i wyjmij z naparu mokrą łyżką i opuść do zimnej wody. Gdy napar utworzy kulę, jest gotowy. Sprawdź palcem, czy kula nie jest zbyt miękka, ale daje się łatwo formować, przelej mieszaninę do czystego rondla opłukanego zimną wodą. Skrop wierzch odrobiną wody i odstaw do ostygnięcia. Po ostygnięciu wymieszać drewnianą łyżką nie używaną do innych celów. Na początku mieszanie jest trudne, ale później staje się łatwiejsze. W miarę jak napar staje się coraz bielszy, w końcu stanie się całkowicie biały i sproszkowany, więc aby ponownie stał się płynny, należy go ponownie podgrzać, ale nie do temperatury wrzenia, tylko do około 30°C, którą można przytrzymać przy krawędzi ust. To jedyny pewny test.