Zrobiła stylowe zimowe rękawiczki ze starego swetra

Nie ma potrzeby wyrzucać starego swetra. Świetnie nadaje się on na zimowe rękawiczki. Pokażemy ci, jak to zrobić. Procedura jest niezwykle prosta, o czym świadczy fakt, że wszystko, czego potrzebujesz, to nożyczki, igła i nić do uszycia kształtu rękawiczki. W ciągu zaledwie kilku minut będziesz mieć praktyczny zimowy dodatek do swojego stroju.

Szablon jako podstawa

Najpierw musisz narysować szablon. Tak będą wyglądać Twoje zimowe rękawiczki. Stawiamy na prosty design, więc wybierzemy rękawiczki z jednym palcem. Jeśli jednak masz wystarczająco dużo czasu i nie boisz się, możesz również spróbować klasycznych rękawiczek z palcami, tylko spodziewaj się, że spędzisz sporo czasu na zszywaniu poszczególnych palców. Decyzja należy do ciebie. My polecamy opcję klasyczną i wykonanie palców z drugiego swetra.

Wytnij żądany kształt

Szablon należy przymocować we właściwym miejscu. Jest to krawędź swetra. Dlaczego tutaj? Ponieważ ta część swetra jest wszyta, więc zaoszczędzi ci to pracy w przyszłości. Następnie wystarczy uszyć tylko połowę rękawicy

Następnie należy pamiętać, że zawsze powinna to być dolna krawędź swetra. Wynika to z faktu, że zwykle ma on obszycie, które sprawi, że stanie się częścią rękawiczki. A ponieważ chcesz mieć dwie zimowe rękawiczki, obrysuj jedną po lewej i jedną po prawej stronie swetra. Następnie możesz przystąpić do właściwego wycinania.

Zszyj i gotowe

Teraz nadchodzi prawdopodobnie najbardziej skomplikowana faza. Jest nią szycie. Jeśli szyjesz po raz pierwszy, staraj się być ostrożny.

Jeśli potrafisz szyć, z pewnością będzie to dla Ciebie bułka z masłem, Ważne jest, aby dokładnie uszyć rękawicę odpowiednim ściegiem. Najpierw jeden, potem drugi.

Kiedy już je masz, możesz je wreszcie przymierzyć i wyjść w nich na zewnątrz. A jeśli jesteś zainteresowany, możesz je nawet zaprojektować. Może przyszywając kilka guzików, a nawet używając igły i nici do wykonania wzorów krzyżykowych. Albo cokolwiek innego. Wyobraźnia nie ma granic, jeśli chodzi o wykończenia.

Scroll to Top