Zrób dywan z kamyków, możesz to zrobić z łatwością, a rezultat będzie przedmiotem zazdrości wszystkich.

Zebrałeś dużo kamyków na plaży lub nad rzeką i teraz nie wiesz, co z nimi zrobić? Nie wyrzucaj ich! W dzieciństwie była to jedna z ulubionych rozrywek – znajdowanie najpiękniejszych z nich, traktowanie ich, zabieranie do domu i spędzanie godzin na budowaniu różnych wzorów z muszli i kamieni na podłodze.

Dywan z kamieni wykonany własnymi rękami to prosta, ale oryginalna rzecz, którą każdy może stworzyć. Wygląda tak niesamowicie, że goście nie będą mogli oderwać od niego wzroku. Zrób dywan do przedpokoju, który będzie służył szczególnie do butów podlewanych w deszczu.

Co można stworzyć z kamieni

Aby stworzyć dywanik, wystarczy gumowa mata, kamienie i klej. Innym świetnym pomysłem jest wykonanie pięknych podkładek pod talerze z kamyków. Puść wodze fantazji i stwórz piękną i oryginalną doniczkę lub pudełko na pamiątki.

Dywanik w kształcie półkola jest idealny do przedpokoju, gdzie będzie sprawiał eleganckie wrażenie. Ciekawą propozycją jest mata do masażu dla dzieci. Mało kto wykonuje masaż ortopedyczny własnoręcznie.

Z kamieni można zrobić np. matę pod czajniczek lub dywanik:

Wycięty filc, zwykłą matę lub inną tkaninę o odpowiednim rozmiarze można uformować w półkole, kwadrat lub prostokąt. Użyj pistoletu do topienia, aby położyć na nim cyrkonie i ułożyć je w ładny wzór. Upewnij się, że są one ułożone tak płasko, jak to możliwe i nie wystają z tkaniny Podłoże zapewni, że cyrkonie pozostaną razem. Kamyczki również bardzo dobrze pochłaniają ciepło. Płaskie kamyczki są najlepsze, ponieważ dobrze się składają.

Kształty i kolory dżetów są bardzo fascynujące, a jako dekoracja nadają się do każdego wnętrza. Stworzenie dywanu lub maty z kamyków nie jest trudne. Wystarczy zdać się na swój gust.

Scroll to Top