Aller au contenu
Accueil » Żegnaj siwienie! Zatrzymaj siwienie dzięki naturalnemu cudownemu lekarstwu!

Żegnaj siwienie! Zatrzymaj siwienie dzięki naturalnemu cudownemu lekarstwu!

  Dla kobiet, a teraz coraz częściej także dla mężczyzn, siwienie staje się najbardziej niepokojącym czynnikiem w procesie starzenia. Jest to powód, dla którego producenci farb do włosów osiągają ogromne zyski, ponieważ każdy stara się ukryć swoje siwe włosy, unikając w ten sposób pytań takich jak « Jak dawno cię nie widziałem? ».

  Ile masz lat?

  Upływ czasu i predyspozycje genetyczne to główne czynniki decydujące o tym, kiedy i w jakim stopniu ludzie siwieją. Jeśli czyjś rodzic posiwiał przed 30 rokiem życia, a nie z powodu stresu lub niepokoju, jest bardzo prawdopodobne, że jego włosy zaczną przybierać nieco białawo-srebrzystą barwę.

  Olej kokosowy jest również świetny w zapobieganiu pojawianiu się lub znikaniu siwych włosów.

  Jeśli przyjrzysz się bliżej mieszkańcom Karaibów lub Sri Lanki, zobaczysz, że tak naprawdę nie zmagają się oni z siwymi włosami. Od setek lat stosują oni olej kokosowy jako produkt do pielęgnacji włosów, dzięki czemu mają tak wiele pięknych, jedwabistych w dotyku włosów, które zachowują swój naturalny kolor.

  Olej kokosowy zawiera bogactwo witamin i minerałów, które pomagają zachować naturalny kolor włosów. Wzmacnia również pasma włosów, dzięki czemu mniej wypadają i zapobiega przetłuszczaniu.

  Stosowanie oleju kokosowego

  Przed zmoczeniem włosów podgrzej odrobinę oleju kokosowego w kuchence mikrofalowej. Następnie wylej kilka kropel na dłonie i dokładnie wmasuj w skórę głowy, pocierając wszystkie obszary. Pozostaw na 10 minut, aby pasma włosów wchłonęły naturalny olej. Po 10 minutach spłucz letnią wodą. Stosuj tę metodę regularnie zamiast szamponu i pożegnaj się z siwymi włosami.

  Oto naturalny przepis, dzięki któremu siwe włosy staną się przeszłością. Przepis ten jest znany i stosowany na wielu innych kontynentach.

  Oto przepis

  7 dl oleju lnianego
  4 cytryny
  3 małe ząbki czosnku
  500 ml miodu

  Przygotowanie

  Dokładnie zmiksuj cytrynę i czosnek w blenderze (najpierw obierz cytrynę).

  Następnie dodaj miód i siemię lniane i ponownie zmiksuj. Przelej mieszaninę do szklanej miski i szczelnie zamknij. Przechowywać w lodówce.

  Sposób użycia

  Spożywać łyżkę stołową tej mieszanki 30 minut przed każdym posiłkiem. Powtarzać trzy razy dziennie.