Zapałki do doniczek to nie dekoracja, ale wyjątkowe narzędzie dla każdego ogrodnika

Lubisz rośliny i lubisz się nimi zajmować? Czy masz w domu rośliny, które ostatnio coraz bardziej niszczeją? Spróbuj zasadzić w doniczce rośliny z pudełka po zapałkach. Jeśli nie chcesz obciążać ich drogimi chemikaliami, możesz wypróbować staromodną wskazówkę, która pomoże ci z uszkodzonymi roślinami. Doświadczeni ogrodnicy stosują ją od lat i nie mogą się nią nacieszyć. Rezultaty są naprawdę zdumiewające.

Czy twoja roślina umiera?

Wiele osób kocha rośliny i woli o nie dbać, aby były piękne i zdrowe. Widok tak pięknego kwiatu może być naprawdę magiczny, zwłaszcza jeśli dajesz piękny kwiat wspaniałej kobiecie. Rzadko zdarza się, że kobieta daje ci kosz i odmawia przyjęcia kwiatu. Co jednak zrobić z kwiatami, które nagle zaczynają tracić liście, a ich ogólny stan bardzo się pogarsza? Pomimo dokładnego podlewania, nawożenia i umieszczania ich w optymalnych warunkach, nie można poprawić kondycji kwiatu.

Cudowna metoda

Roślina jest najprawdopodobniej zaatakowana przez pasożyty i różne organizmy grzybowe. Aby je usunąć, masz do wyboru albo zakup środków chemicznych, albo zastosowanie prostej, taniej i skutecznej metody, którą ogrodnicy stosują od wielu lat. Wszystko, czego będziesz potrzebować, to pudełko zapałek, które można znaleźć praktycznie wszędzie. A do czego przydadzą się zapałki w tym przypadku?

Posadź zapałki w okręgu

Wystarczy posadzić okrąg zapałek w doniczce, najlepiej 5 cm od rośliny. Posadź zapałki główką w dół. Następnie podlewaj roślinę jak zwykle, sprawdzając od czasu do czasu, czy główka się nie rozpuściła. Jeśli tak, usuń ją całkowicie. Po około 2 lub 2 dniach sprawdź, czy wszystkie główki się rozpuściły. Główki zapałek zawierają siarkę i fosfor, które mają właściwości grzybobójcze i mogą zabijać grzyby i pasożyty. Dzięki tej prostej sztuczce możesz uratować swoją roślinę i utrzymać ją piękną i zdrową.

Scroll to Top