Wzięła stare rolety i przekształciła je w piękne i stylowe rolety rzymskie

Masz rolety, ale chcesz mieć rolety rzymskie? Ten pomysł pokazuje, jak szybko i łatwo wykonać je z obecnego zaciemnienia. Będzie to kosztować kilka groszy, a rezultat będzie dokładnie taki, jak lubisz. Idealna wskazówka dla kogoś, kto nie lubi już rolet na swoich oknach, ale nie chce ich wyrzucać.

Zdejmij obecne rolety

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zdjęcie obecnych rolet z okien. Następnie weź nożyczki i przetnij wszystkie łączące je sznurki. Kiedy skończysz, zdejmij je i zanieś do łazienki. Następnie dokładnie je umyj. Będziesz zaskoczony, jak wiele kurzu osiadło na nich przez lata. Kiedy wyschną, możesz przejść dalej.

Pomiar jest podstawą sukcesu

Teraz weź taśmę mierniczą i zmierz swoje okno. Pomiary posłużą do wykonania samych rolet rzymskich. Kluczem jest zmierzenie wszystkiego, zarówno po to, aby uzyskać żaluzję o pożądanej szerokości, jak i po to, aby użyć odpowiedniej liczby listew z żaluzji i aby były one rozmieszczone w tym samym, optymalnym odstępie.

Do dzieła

Zaczynamy. Najpierw dopasuj długość i szerokość rolety rzymskiej do zmierzonych wartości. Gdy już to zrobisz, możesz położyć ją na podłodze i ułożyć na niej poszczególne listwy zgodnie ze znalezionymi pomiarami. Na razie tylko luźno, aby upewnić się, że obliczenia są prawidłowe, a odległość między nimi jest rzeczywiście prawidłowa. Jeśli tak, możesz kontynuować, wiążąc ze sobą poszczególne listwy.

Ostatnie prace wykończeniowe

Wszystko zaczyna nabierać realnych kształtów. Pozostało już tylko kilka ostatnich poprawek. Są to wykończenia samych rolet. Nie zapomnij zwłaszcza o fałdach bocznych, które zapewnią lepsze wrażenie estetyczne. Roleta musi być również przymocowana do górnej szyny, aby pozostała na swoim miejscu i była prawidłowo obsługiwana.

Umieść na oknach i gotowe

Wykonaj tę samą procedurę dla pozostałych okien. Następnie ponownie przymocuj do nich wszystko, przetestuj funkcjonalność i gotowe. Wystarczy trochę czasu, kilka narzędzi i okna nagle wyglądają o wiele lepiej.

Scroll to Top