Wystarczy umieścić kaktusa bożonarodzeniowego w odpowiednim miejscu, a dosłownie pokryje się kwiatami

Jaka roślina kojarzy się z tym świętem? Jest to kaktus bożonarodzeniowy. Jeśli nie kwitnie, być może popełniasz te błędy. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się drobiazgami, ale w rzeczywistości, jeśli zrobisz coś źle, nie zobaczysz kwiatów. Zapoznaj się z podstawami prawidłowej pielęgnacji, które nagrodzą Twoją roślinę doskonałymi kwiatami.

Staranne umieszczenie

Odgrywa większą rolę, niż mogłoby się wydawać. Jeśli znajduje się w pobliżu okna wychodzącego na południe lub zachód, jest w złym miejscu ze względu na bezpośrednie światło. Błędem jest również trzymanie jej w miejscu o wysokiej temperaturze. Idealna temperatura to około piętnastu stopni Celsjusza.

Pozwól mu oddychać

Zdecydowanie dobrym pomysłem jest pozostawienie kaktusa bożonarodzeniowego w miejscu, które jest przewiewne i ma dużo tlenu. Latem krótkotrwałe umieszczenie na balkonie nie stanowi problemu, podobnie jak patio.

Zachowaj ostrożność podczas przenoszenia i przesadzania

Jak każda inna roślina, kaktus bożonarodzeniowy ma różne etapy wzrostu. Podczas tych faz nie należy go przesadzać ani przenosić. Może doznać szoku i nie rozkwitnąć. Lepiej jest wybrać jedno miejsce na pierwszą próbę, a następnie nie przenosić kaktusa.

Podaj mu składniki odżywcze

Nawet kaktus bożonarodzeniowy potrzebuje dużej ilości składników odżywczych. Naturalny nawóz jest idealny i najlepiej podawać go wiosną, kiedy potrzebuje najwięcej składników odżywczych. To pobudzi go do doskonałości w samą porę na Boże Narodzenie. Nawóz należy stosować zgodnie z instrukcją. Większa ilość może spalić roślinę.

Przesadzanie

Zdecydowanie dobrym pomysłem jest przesadzanie kaktusa bożonarodzeniowego od czasu do czasu do większej doniczki i świeżej ziemi. Wskazane jest jednak, aby wybrać odpowiednią porę roku, którą powinien być koniec zimy. Najlepiej w lutym. Za to z pewnością odwdzięczy się pięknymi kwiatami na Boże Narodzenie.

Uważaj na słońce

Bezpośrednie światło słoneczne może być dużym problemem dla kaktusa bożonarodzeniowego. Są one wystarczająco silne, aby go spalić, więc będziesz miał szczęście, jeśli w ogóle urośnie. Raczej nie licz na kwiat. To również jest rzecz, o której należy pamiętać, jeśli chodzi o jego uprawę.

Scroll to Top