Wybielanie prania niekonwencjonalną metodą. Wystarczy użyć sody oczyszczonej i oleju

Wybielanie prania jest niezbędne, aby zachować jego piękno przez długi czas. Jak to zrobić? Nie wystarczy użyć wybielacza. Samo to może pomóc, ale jeśli twoje ubrania są zbyt żółte lub zbyt szare, musisz poszukać innych opcji. Mamy dla Ciebie jedną z nich.

Oto główne składniki

Czy zamierzasz wybielać pranie przy użyciu naszej metody? Jeśli tak, pamiętaj o przygotowaniu odpowiednich składników. Jest to w sumie 5 rzeczy, które każdy ma w domu. Są to:

10 litrów wrzącej wody
1 filiżanka proszku do prania
1 łyżka stołowa sody oczyszczonej
4 łyżki stołowe jadalnego oleju roślinnego
4 łyżki stołowe wybielacza

Jak to zrobić? Wystarczy wymieszać

Procedura jest prosta. Wlej wrzącą wodę do pojemnika, dodaj wszystkie pozostałe składniki i wszystko dokładnie wymieszaj. I co dalej? Nic więcej, bo już wszystko gotowe. Teraz wystarczy wziąć białą pościel – także tę, która ma jakieś drobne kolorowe wzorki. To z pewnością nie zaszkodzi. Umieść pranie w pojemniku z wodą i, jeśli to możliwe, utrzymuj temperaturę sięgającą wrzenia.

Pozostawić do namoczenia na 20 minut

Czas namaczania powinien wynosić 20 minut. Jeśli temperatura wody szybko spada podczas wybielania prania w ten sposób, można wydłużyć ten czas do 30 minut. Po upływie tego czasu wyjmij pranie i lekko je wykręć.

Włóż do pralki i wypierz jak zwykle

Jaka jest następująca procedura? Ta, którą dobrze znasz. Włóż pranie do pralki, użyj proszku do prania białego, a następnie włącz program, który pasuje zarówno do materiału, jak i koloru. Pierz klasycznie, a następnie pozostaw do wyschnięcia. Jeśli na zewnątrz jest ładnie, koniecznie powieś ubrania na sznurku. Nawet świeże powietrze w połączeniu ze słońcem może sprawić, że Twoje ubrania będą idealnie białe. Przekonaj się sam. A wszystko to bez konieczności eksperymentowania z różnymi chemikaliami, które są obecnie sprzedawane do wybielania prania.

Scroll to Top