Włożyła plastikową rurkę do pojemnika z ziemią. Kilka tygodni później cała wioska przyszła podziwiać jej ogródek

Pionowe kwietniki to nie tylko piękna dekoracja dla każdego typu domu. Niezależnie od tego, czy masz dom z ogrodem, czy balkon w mieszkaniu, ten mały gadżet pozwoli zaoszczędzić miejsce i upiększyć dom. Wiosna przynosi wiele pozytywnych wibracji, a jednymi z najsilniejszych są różnorodność i wyjątkowość kwitnących kolorowych piękności.

Ta pionowa “rabata” jest idealna do uprawy pelargonii, petunii i wszelkiego rodzaju pelargonii, ale begonie, lobelia i nagietki również pokażą swój kolorowy blask. Ale lista kwiatów, które będą się tu dobrze rozwijać, jest daleka od zakończenia.

Początkujący wygrywają z petuniami

Petunie to jedne z najmniej wymagających roślin, dlatego mogą się nimi zajmować nawet początkujący ogrodnicy. Mają dyskretny zapach i kwitną do późnej jesieni.

Przygotuj też swoją rabatę

Aby stworzyć własną rabatę kwiatową, będziesz potrzebować kilku podstawowych rzeczy, które powinieneś być w stanie znaleźć w każdym większym centrum ogrodniczym i technicznym.

Duży plastikowy pojemnik na rośliny
Plastikowa rura drenażowa
Siatka ogrodowa
Budowlana taśma klejąca
Kostka betonowa lub kamyki (do drenażu)
Brązowy plastik ogrodowy
Nóż i nożyczki
Gleba
Sadzonki petunii (lub innych roślin wymienionych powyżej)

Jak to zrobić?

Najpierw przygotuj siatkę drucianą. Kup siatkę o długości odpowiedniej do rozmiaru plastikowego pojemnika. Umieść pojemnik na ziemi i włóż do niego siatkę drucianą, jak widać na zdjęciu. Umieść kamyki o grubości około 1,5 cm na dnie pojemnika.

Weź plastikową rurę i zaklej taśmą klejącą jeden z otworów, który będzie stanowił dno. Upewnij się, że taśma dobrze uszczelnia otwór. Następnie wykonaj większe nacięcia wokół plastikowej rury. Powinny one być co najmniej na tyle duże, aby można było włożyć przez nie przynajmniej jeden palec.

Włóż rurkę do środka struktury przewodu.

Wyłóż siatkę folią ogrodową i zabezpiecz ją (taśmą lub zaciskami), aby można było wypełnić przestrzeń między folią a plastikową rurką ziemią.

Wytnij otwory po bokach plastiku i włóż sadzonki do gleby.

Napełnij rurkę odpowiednią ilością wody, aby zapewnić roślinom wystarczającą wilgotność. Wilgoć będzie stopniowo wchłaniana przez otwory, równomiernie rozprowadzana, tak aby podłoże było dobrze nawilżone. Korzenie będą pobierać tyle wody, ile potrzebują.

Po kilku tygodniach będziesz zdumiony piękną rabatą kwiatową, która będzie prawdziwym klejnotem w Twoim ogrodzie lub na balkonie.

Jeśli odpowiednio zadbasz o kwiaty, taka rabata będzie kolorowa aż do jesieni.

Scroll to Top