Uważaj na 8 sygnałów świadczących o zbliżającym się zawale serca. Pojawiają się one z miesięcznym wyprzedzeniem

Czy prowadzisz zdrowy tryb życia, czy też cieszysz się życiem pod każdym względem i nie zwracasz uwagi na zdrowy tryb życia? Tak czy inaczej, zawsze powinieneś mieć się na baczności przed możliwym atakiem serca. Może on nadejść niemal w każdej chwili i bardzo skomplikować życie. W najgorszym przypadku może zakończyć się śmiercią. Pokażemy Ci 8 sygnałów, które zaczynają pojawiać się na około miesiąc przed atakiem serca.

Ataki serca nie wybierają

Ataki serca mogą zagrażać zarówno osobom niezdrowym, jak i tym, które prowadzą zdrowy tryb życia. Z pewnością słyszałeś o przypadkach, w których atak serca dotknął młodą i zdrową osobę. W takim przypadku nasza skóra się marszczy, ponieważ dowodzi to, że atak serca może dotknąć każdego, bez względu na to, jak żyje.

Wychodząc z zasadzki

Atak serca jest przerażający, zwłaszcza dlatego, że nigdy nie wiadomo, kiedy i gdzie się objawi. Przychodzi z zasadzki, a wczesne rozpoznanie objawów może uratować życie. Zanim atak serca nadejdzie, zwykle jest już za późno i często kończy się śmiercią.

Wczesne rozpoznanie zawału serca

Z tego powodu przedstawiamy 8 sygnałów, które wskazują na prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca w ciągu miesiąca. Należy zatem zwracać szczególną uwagę na te sygnały.

8 sygnałów ratunkowych

Pierwszym sygnałem może być silny ból brzucha. Jeśli zauważyłeś, że ostatnio cierpisz na problemy żołądkowe (nudności, wzdęcia, bóle brzucha), powinieneś być czujny. Jeśli ból zanika, a następnie nagle się nasila, zawał serca jest bliski. Drugim sygnałem może być bezsenność. Trudności z zasypianiem, łatwe zasypianie lub wczesne budzenie się mogą wiązać się ze zwiększonym ryzykiem zawału serca lub udaru mózgu, szczególnie u kobiet.

Trzecim sygnałem może być znaczne i nietypowe zmęczenie. Jeśli ostatnio czujesz się bardziej zmęczony niż kiedykolwiek wcześniej, nawet pomimo wystarczającej ilości snu, może to być oznaką zbliżającego się zawału serca. Jeśli nawet zwykły prysznic powoduje zmęczenie, należy być bardzo ostrożnym. Czwartym sygnałem jest nadmierne wypadanie włosów. Często może się to wydawać subtelną rzeczą, ale uwierz mi, zalicza się to do oznak zbliżającego się zawału serca. Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn po 50. roku życia.

Nieregularny rytm serca (arytmia), zwiększona częstość akcji serca (tachykardia) mogą być kolejnym piątym objawem. Często trwają one od 1 do 2 minut i mogą powodować zawroty głowy i zmęczenie. W przypadku ich wystąpienia należy skontaktować się z lekarzem. Nie możesz złapać tchu? Prawdopodobnie cierpisz na duszności, które są szóstym sygnałem. Twój oddech jest płytki, sapiesz i czujesz się zmęczony bez wysiłku. Sygnał ten może pojawić się już na sześć miesięcy przed zawałem serca.

Jeśli często się pocisz bez większej aktywności fizycznej lub przebywania w cieple, uważaj. To również może być oznaką zbliżającego się ataku serca. Ostatni, ósmy sygnał

Scroll to Top