USNETE W 2 MINUTY: Sztuczka używana w armii amerykańskiej, którą ty też możesz zrobić

Sen jest niezwykle ważny w życiu każdego człowieka. Nic w tym dziwnego, ponieważ dzięki niemu organizm może znacząco zregenerować się zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Co więcej, nie należy zapominać o tym, że sen jest bardzo ważny również dlatego, że dzięki niemu ludzki organizm zyskuje wiele niezbędnej energii. Nie ulega zatem wątpliwości, że celem każdego człowieka powinno być spanie jak najdłużej. Może to zakłócić problem niemożności zaśnięcia, że tak powiem. Jak można temu zaradzić? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak szybko zasnąć.

Chcesz wiedzieć, jak szybko zasnąć? Kluczem jest odpowiednie otoczenie w sypialni

Nasza pierwsza wskazówka jest wyraźnie związana z miejscem, w którym śpisz. Jest to również bardzo ważne, ponieważ stworzenie odpowiedniego środowiska jest naszą pierwszą niezbędną wskazówką dotyczącą szybkiego zasypiania. Kiedy patrzymy na to, co powinno być absolutną podstawą, mówimy głównie o tym, że w sypialni powinna panować optymalna temperatura. Co więcej, nie zapominaj, że warto również pomyśleć o tym, aby sypialnia była jak najciemniejsza, co również pomoże zapewnić bezproblemowy sen.

Warto również pomyśleć o ogólnym komforcie. Zwłaszcza w tym sensie, że powinieneś mieć dobre łóżko, a także dobry materac. Ale na tym nie koniec, bo warto też pomyśleć o tym, by piżama była wygodna, tak jak wygodna powinna być pościel. To wszystko są rzeczy, na które należy zwrócić uwagę.

Przyjmij prawidłową pozycję i rozluźnij twarz

Musimy kontynuować nasze porady. I robimy to również poprzez przyjrzenie się, jaka jest właściwa i odpowiednia pozycja, która znacznie ułatwi zasypianie. Zdecydowanie musisz położyć się na plecach i położyć głowę na poduszce. W tym momencie należy również skoncentrować się na oddechu, który powinien być powolny i ostrożny. Należy również skupić się na mięśniach twarzy. W ich przypadku należy wyeliminować wszelkie napięcia i starać się, aby były jak najbardziej rozluźnione. To samo dotyczy szczęk, w przypadku których ważne jest, aby były lekko otwarte. Krótko mówiąc, postaraj się dać mięśniom twarzy bardzo potrzebną przerwę.

Rozluźnij również szyję i ramiona

Czy mięśnie twarzy są doskonale rozluźnione? Jeśli tak, nadszedł czas, aby pójść dalej i rozluźnić również inne mięśnie. Tutaj również możemy być konkretni, więc powiemy, że rozluźnienie mięśni szyi powinno być podstawą. Pomyśl o tym, że twoja głowa jest podtrzymywana przez poduszkę, więc możliwe jest rozluźnienie również tego obszaru. Podobnie postaraj się zredukować napięcie w ramionach. Wszystko jest wspierane przez materac. Po rozluźnieniu pamiętaj o ponownym prawidłowym oddechu, który powinien być głębszy, co pomoże również rozluźnić obszar klatki piersiowej. Następnie powinieneś poczuć, jak samo rozluźnienie automatycznie przenosi się na inne części ciała, takie jak w szczególności ramiona. Nie poruszaj nim w żaden sposób i pozwól mu leżeć na łóżku tak, jak na ciebie spadł. Tak jakbyś był w stanie omdlenia.

Rozluźnij nogi i wejdź w stan całkowitego relaksu

Pozostaje już tylko rozluźnić nogi. Powinno to wyglądać tak samo jak w przypadku rąk. Jeśli jesteś zainteresowany rozluźnieniem mięśni nóg, zdecydowanie dobrym pomysłem jest pozwolić im, naturalnie, być wspieranym tylko przez materac i nie masz się absolutnie czym martwić. W tym momencie można przejść do stanu całkowitego odprężenia. Do stanu, w którym wyraźnie widać, że ciało jest doskonale wypoczęte, a Ty masz pewność, że Twoje mięśnie już nie pracują i są wprost gotowe do długiego odpoczynku. Oczywiście to samo dzieje się z głową. Nie jesteś już w stanie, w którym trzeba się czymkolwiek zająć, ponieważ osiągasz stan, w którym wszystko jest definitywnie rozwiązane i możesz zrobić tylko jedną rzecz, którą jest długotrwały relaks.

Scroll to Top