Uprawa na balkonie nie jest trudna. Ogród można stworzyć ze zwykłych butelek PET

Ci, którzy nie mają klasycznego ogrodu, szukają innych rozwiązań. Jednym z nich jest uprawa na balkonie. Gdy ma się butelki PET, nie jest to trudne. Z łatwością można się o tym przekonać. Oczywiście jasne jest, że ci, którzy mieszkają w domu jednorodzinnym z działką lub mają ogród na kolonii ogrodniczej, mają klasyczne grządki, w których uprawiają warzywa. Jednak jest też wiele osób, które mieszkają w mieszkaniu i jedyne, co mają, to mały balkon. Nawet to można łatwo wykorzystać do uprawy.

Co będzie potrzebne?

Uprawa na balkonie nie jest trudna, jeśli wiesz, jak to zrobić i czego potrzebujesz. Oto lista rzeczy, bez których można się obejść. Są to wszystkie typowe rzeczy, które będziesz mieć w domu lub w swoim warsztacie. Podstawą są oczywiście klasyczne butelki PET, a nawet różne plastikowe puszki po napojach. Będziesz także potrzebować:

Gwoździe
Linijka
Drut
Ostry nóż
Żwir
Gleba
Rośliny

Najpierw przygotuj butelki

Podstawą uprawy na balkonie są oczywiście butelki PET. Weź je i usuń etykiety. Następnie weź linijkę i dokładnie odmierz prostokąt, który wytniesz w butelce. Użyj linijki, aby wymiary każdej butelki były takie same, a Twoja grządka balkonowa wyglądała estetycznie. Następnie należy również utworzyć otwór, około 1 do 2 centymetrów od zmierzonego prostokąta. Posłuży on do zawieszenia butelek. Następnie wytnij prostokąt w każdej butelce zgodnie ze znacznikami, które zmierzyłeś i zaznaczyłeś.

Przewlecz przewody zawieszenia

Przewlecz druty przez poszczególne otwory po obu stronach. Będą one używane do zawieszania łóżek z butelek PET. Oczywiście można również pozostawić butelki na ziemi. W takim przypadku ani otwory, ani druty nie będą potrzebne. Tak właśnie może wyglądać uprawa na balkonie.

Przygotowanie rabat kwiatowych

Po przygotowaniu butelek można przystąpić do tworzenia indywidualnych grządek. Zawsze dodawaj garść żwiru na dno butelki. Następnie umieść również ziemię. Powinna być ona dobrej jakości, kupiona i odpowiednia dla roślin, które planujesz zasadzić. Jeśli nie jesteś pewien, nie możesz się pomylić z uniwersalnymi opcjami.

Sadzenie i gotowe

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zasadzić określone rośliny w glebie. Mogą to być warzywa w postaci sałatek, mogą to być zioła, podobnie jak można sadzić owoce w postaci truskawek. Opcji jest naprawdę więcej niż wystarczająco i to od Ciebie zależy, co lubisz. Po zasadzeniu wystarczy umieścić butelkę PET z ziemią i rośliną na balkonie i regularnie dbać o roślinę. Kluczem jest nie tylko regularne podlewanie, ale także nawożenie.

Scroll to Top