Aller au contenu
Accueil » To niesamowite, co się dzieje, gdy jesz chrzan na pusty żołądek!

To niesamowite, co się dzieje, gdy jesz chrzan na pusty żołądek!

  Chrzan może pomóc naszemu organizmowi w szybkiej detoksykacji, a także może przyspieszyć proces gojenia niektórych chorób.

  Medycyna ludowa nie jest akceptowana przez wielu, jej metody są uważane za niedorzeczne, mimo że jej działanie lecznicze zostało udowodnione przez wieki. Dziś wiele osób nadal polega na tradycyjnych środkach, a chrzan jest jednym ze stałych składników i doskonałym detoksyfikatorem.

  Warto jednak wiedzieć, że pożądane efekty stosowania ziół wymagają więcej czasu i cierpliwości.

  Niezdrowa dieta może nasycić organizm wieloma toksynami, dlatego warto od czasu do czasu przeprowadzić oczyszczanie organizmu.

  Przepis na detoks:

  Do przygotowania tego przepisu potrzebny jest chrzan o długości około 10 centymetrów, który po dokładnym umyciu ścieramy na tarce o drobnych oczkach. Dodaj trzy plasterki jabłka, łyżkę miodu i decylitr domowego wina, a następnie dobrze wymieszaj składniki.

  Powstała pasta będzie miała średnią konsystencję i powinna być spożywana rano, najlepiej na czczo. Ilość ta wystarczy na dwa dni, więc jeśli chcesz kontynuować, przygotuj kolejną porcję, ale po 7 dniach zrób sobie przerwę, a następnie wznów kurację, jeśli poczujesz taką potrzebę.

  Regularna detoksykacja organizmu minimalizuje ryzyko wystąpienia chorób.