Aller au contenu
Accueil » To fantastyczne, co potrafi zrobić estragon! Prawdziwy cudotwórca!

To fantastyczne, co potrafi zrobić estragon! Prawdziwy cudotwórca!

    Estragon to prawdziwe zioło i większość ludzi używa go właśnie do tego celu. Jego silny aromat jest wykorzystywany w wielu potrawach i nadaje zupom i daniom głównym smak, który sprawi, że zaniemówisz.

    Ale estragon jest również dobry do wielu innych rzeczy. W starożytnych cywilizacjach był stosowany jako antidotum na ukąszenie węża, ale był również stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi lub bólu zęba. Starsi ludzie nadal wiedzą, że estragon jest doskonałym środkiem przeciwskurczowym, szczególnie w przypadku skurczów brzucha. Może również pomóc w utracie apetytu i stymulować pracę żołądka, ale ci, którzy często cierpią na wzdęcia lub czkawkę, mogą również spróbować estragonu. Łagodzi nawet nerwy, ale jest również dobry na zmęczenie i może być stosowany w celu zmniejszenia skurczów menstruacyjnych. Dla osób z wysokim ciśnieniem krwi estragon jest doskonałym substytutem soli.

    Przygotuj herbatę z estragonem, który wspomaga pracę jelit, a nawet odtruwa. Herbata parzona z estragonu pomaga wątrobie produkować żółć, która wspomaga trawienie i eliminację toksyn.

    Przygotowanie herbaty jest bardzo proste: kilka liści estragonu należy zalać wrzątkiem. Odstawić na 10 minut, a następnie wypić. Zaleca się picie co najmniej jednej filiżanki herbaty dziennie. Najlepiej jest przygotowywać herbatę ze świeżego estragonu, ponieważ po wyschnięciu traci on swoje ważne składniki.

    Estragon zawiera wiele witamin i minerałów, a garbniki i substancje czynne terpienolu pomagają w funkcjonowaniu żołądka i wątroby. Dzieciom cierpiącym na robaki jelitowe należy podawać herbatę z estragonu w ilości co najmniej czterech filiżanek dziennie. Przed rozpoczęciem kuracji należy jednak skonsultować się z lekarzem rodzinnym