To ciasto na pizzę jest nie tylko smaczne. Można je zamrozić i wykorzystać później

Włoski przysmak, który wszyscy uwielbiają. Dla tych, którzy chcą zrobić go w domu, przedstawiamy autentyczny przepis na ciasto do pizzy. Zachwyci ono nie tylko swoim smakiem, ale także inną wyjątkową zaletą. Ciasto można przygotować na zapas, ponieważ nie ma problemu z przechowywaniem go w lodówce przez kilka dni, a nawet w zamrażarce przez kilka tygodni. Idealny dla tych, którzy chcą przygotować ten włoski naleśnik niemal w każdej chwili.

Jakie składniki będą potrzebne?

Przepis na ciasto do pizzy nie jest trudny do przygotowania, nawet jeśli mówimy o poszczególnych składnikach. Jeśli mamy być konkretni, możemy powiedzieć, że będziesz potrzebować tylko tych kilku rzeczy:

250 ml wody
450 g mąki
1 torebka sproszkowanych drożdży
1 łyżeczka soli
1 łyżeczka cukru
2 łyżki oliwy z oliwek

Procedura? Tak prosta, jak to tylko możliwe

Sama prosta procedura przygotowania jest wyjątkowa. Gdybyś używał konwencjonalnych drożdży, musiałbyś pozwolić zakwasowi wyrosnąć. W tym konkretnym przypadku można się bez tego obejść. Wszystko, co musisz zrobić, to wziąć poszczególne składniki i wymieszać je wszystkie razem. W ten sposób powstanie miękkie ciasto na pizzę, które bez wątpienia będzie w sam raz.

Teraz przykryj miskę ściereczką i umieść ją w ciepłym miejscu, w którym ciasto wyrośnie. Idealny czas to co najmniej 45 minut, ale pozostawienie go tam na ponad godzinę nie zaszkodzi. Wręcz przeciwnie. Idealnie jest, jeśli ciasto podwoi swoją objętość. Jest to dowód na to, że wyrosło prawidłowo.

W piekarniku, ale także w zamrażarce

Kiedy ciasto będzie gotowe, będziesz mieć pomysł, co robić. Odcinamy kawałek, rozwałkowujemy, dodajemy składniki i wkładamy do piekarnika. A co, jeśli zostanie ci trochę ciasta? Zawiń je w folię spożywczą lub woreczek i włóż do lodówki, gdzie powinno być przechowywane przez kilka dni. Jeśli włożysz je do zamrażarki, również nic się nie stanie. Przedłużysz jego okres przydatności do spożycia o tygodnie lub miesiące. W ten sposób będziesz mieć ją zawsze pod ręką, gdy najdzie Cię ochota na pizzę.

Scroll to Top