Ten przepis na kalafior to nowość. Jest zawinięty w mięso mielone i angielski boczek

Nie chcesz gotować kalafiorowych móżdżków, nawet w wersji smażonej? W takim razie sprawdź ten zupełnie wyjątkowy przepis na kalafiora. Jestem pewien, że go nie znasz. Wystarczy spojrzeć na wygląd rezultatu, a także na poszczególne składniki i musi być dla ciebie jasne, że nigdy wcześniej nie próbowałeś czegoś takiego. Zalecamy jednak spróbowanie, ponieważ gdy raz spróbujesz tego niezwykłego przysmaku, pokochasz go. A co więcej, gdy odkryjesz, że jego przygotowanie nie jest trudne.

Jakie składniki będą potrzebne?

Ten przepis na kalafior zdecydowanie nie zawiera żadnych skomplikowanych ani niedostępnych składników. Wręcz przeciwnie, będziesz zaskoczony jego prostotą. Będziesz potrzebować tylko kilku rzeczy, aby uzyskać idealny rezultat. Konkretnie:

Kalafior
Mięso mielone
Boczek
Sól, pieprz i inne przyprawy

Zacznij od ugotowania kalafiora

Czy jesteś przyzwyczajony do krojenia kalafiora na różyczki, a następnie gotowania ich osobno? W tym przypadku nie. Ten przepis na kalafior jest wyjątkowy, ponieważ jest gotowany w całości. Umieść go w garnku i pozwól mu się ugotować, aby nieco zmiękł, ale nadal zachował jędrność. W rzeczywistości jest gotowy w piekarniku. Po ugotowaniu możesz pozwolić mu ostygnąć lub schłodzić go ostro lodowatą wodą, a następnie możesz kontynuować.

Przygotuj mięso mielone

Podczas gdy kalafior się gotuje, możesz zacząć przygotowywać mięso mielone. Wystarczy go dokładnie namoczyć i oczywiście doprawić solą, pieprzem i ewentualnie innymi przyprawami. Może to być czosnek niedźwiedzi, klasyczny czosnek lub kilka rodzajów, które lubisz. Gdy mięso jest gotowe, można przystąpić do tworzenia.

Kalafior musi zostać zawinięty

Najpierw weź pojedyncze ściereczki bekonowe i umieść je na talerzu tak, aby wychodziły ze środka i naśladowały wygląd kwiatu. Postaraj się upewnić, że nie ma między nimi przerw. Jeśli w ogóle, niech będą jak najmniejsze. Następnie weź kalafior i dokładnie obtocz go ze wszystkich stron w mieszance mielonego mięsa. Warstwa powinna mieć co najmniej centymetr grubości. Następnie umieść tę kalafiorowo-mięsną kulkę na środku talerza z boczkiem i przykryj wszystko kawałkami boczku. W ten sposób powstanie kula boczku, która powinna trafić do piekarnika.

Wstawić do piekarnika i upiec

Umieść kalafior owinięty mięsem i boczkiem na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Następnie umieść w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni Celsjusza. Ponieważ każdy kalafior może mieć inny rozmiar, nie jest możliwe podanie dokładnego czasu pieczenia. Idealnym stanem jest, gdy boczek jest ładnie ugotowany i chrupiący na zewnątrz. W tym momencie wyjmij kalafior, weź nóż i zacznij kroić. Kiedy spróbujesz tego przepisu na kalafiora, możesz być pewien, że go pokochasz.

Scroll to Top