Te parkiety nie były dotykane od 20 lat. A jednak wystarczyło postępować zgodnie z tymi instrukcjami i znów były jak nowe. Co się z nimi stało?

Obecnie można spotkać się z różnymi opiniami, które mówią, że najlepszą podłogą jest winyl lub laminat, określany jako pływający. Wiele osób opowiada się również za klasycznym linoleum, a nawet wykładziną dywanową. Trzeba jednak przyznać, że wcześniej powszechnie stosowany parkiet również nie jest zły. Spójrzmy na historię jednego z takich mieszkań, w którym był parkiet. I to przez 20 lat. Przez cały ten czas były po prostu używane i nadwyrężone. Potem kilka korków i znów były jak nowe. Inspiracja dla każdego, kto ma je w domu i nie chce się z nimi rozstawać.

Firma nie jest potrzebna

Oczywiste jest, że kiedy szukałeś opcji ich naprawy i renowacji, znalazłeś wiele firm, które oferują te usługi. Prawda o nich jest taka, że ceny firm i ich usług są astronomiczne. Dlatego też wszyscy wolą zrezygnować ze swoich wysiłków. Ale nie musisz, ponieważ pokażemy Ci, jak osiągnąć piękne i idealne parkiety bez zatrudniania firmy. Wszystko możesz zrobić samodzielnie, co oznacza dwa pozytywy. Pierwszym z nich jest oszczędność pieniędzy. Drugim jest to, że będziesz mógł być z siebie dumny.

Zadrapania

Są one dość powszechne. Są one spowodowane po prostu użytkowaniem parkietu. Chodzenie po nim, kładzenie się na nim, przesuwanie po nim krzesła lub stołu. Zarysowania będą się zdarzać, nikt nie może tego uniknąć. To samo stało się z tymi parkietami, które zyskały zupełnie nowy wygląd. Rysy, o których mowa, zostały po prostu usunięte za pomocą specjalnej pasty. Można ją dziś kupić w każdym sklepie z artykułami do podłóg. Pastę nakłada się zgodnie z instrukcją, a po rysach nie będzie śladu.

Zanieczyszczenia

Nawet jeśli podłoga jest regularnie czyszczona, od czasu do czasu coś zostanie przeoczone lub pojawi się problem z czymś, co dostanie się na nią w krótkim czasie. Dlatego po pewnym czasie mogą wyglądać na brudne. Nie mówiąc już o 20 latach, jak te, które służą jako przykład. Również w tym przypadku istnieje pomoc w wyeliminowaniu brudu. Jak to zrobić? Przede wszystkim należy schłodzić miejsce – być może za pomocą worka z lodem. Następnie wystarczy większy kawałek gumy lub suszonej gliny. Pozwoli to wyszorować obszar, a cały zakorzeniony brud zniknie.

Zasięgi

Na parkietach pojawiają się nie tylko małe rysy. Duże i głębokie rowki nie są wyjątkiem. Powstają one na przykład podczas przesuwania większych i cięższych mebli. Również w tym przypadku nie trzeba zadowalać się faktem, że rowki pozostaną. Jak to zrobić? Wystarczy przygotować specjalne drewniane kliny i przyłożyć brutalną siłę do rowków. Tam, gdzie wystają, należy użyć papieru ściernego, aby wyrównać obszar. Następnie należy ponownie nałożyć pastę do zarysowań i miejsce będzie jak nowe.

Miejsca wypukłe

Jak powstają? Są one wynikiem rozlanego płynu, który nie został wysuszony na czas. Co zrobić z takim parkietem i jak zadbać o ponowne wyrównanie powierzchni? Przede wszystkim należy dokładnie ogrzać dane miejsce. W tym celu wystarczy nawet domowa suszarka do włosów. Następnie należy położyć na danym obszarze drewnianą lub inną twardą deskę, którą należy obciążyć czymś o wadze co najmniej kilkudziesięciu kilogramów. Następnego dnia podłoga będzie ładna i płaska.

Matowy wygląd

Wynika to z usunięcia oryginalnego lakieru z podłogi. Przywrócenie go to bułka z masłem. Ponownie, należy zacząć od miejsca, w którym oferowane są materiały podłogowe. W tym przypadku należy poprosić o lakier do parkietu, który w większości przypadków jest na bazie żywicy. Jego zaletą jest to, że jest nie tylko łatwy w aplikacji, ale można uzyskać szereg odcieni, od bezbarwnych po ciemniejsze opcje. Podczas nakładania ostatniej warstwy należy zwrócić uwagę na trzy rzeczy. Po pierwsze, podłoga musi być idealnie czysta. Po drugie, musi być idealnie sucha. Po trzecie, lakier należy pozostawić do utwardzenia na kilka dni.

Scroll to Top