Te kawałki kremu mają gładkie ciasto, niesamowity krem i idealną miękkość. Spróbuj, a nie będziesz rozczarowany

Pudding od dawna jest używany tylko zgodnie z jego instrukcjami. Oznacza to, że jest gotowany z mlekiem, a następnie spożywany jak zwykle. Jest również dobrym pomocnikiem, jeśli zdecydujesz się coś upiec. Wyraźnym przykładem dla wszystkich są te bardzo smaczne, a także bardzo interesujące kawałki budyniu. Mają one wiele zalet. Poza walorami smakowymi, jest to świetne elastyczne ciasto, a także doskonały krem, a także przyjemna miękkość.

Połączenie smaków i łatwość przygotowania robią wrażenie

Kilka rzeczy jest odpowiedzialnych za to, że jest to jeden z najpopularniejszych deserów w historii. Obejmują one fakt, że kawałki kremu w tym przepisie nie są trudne do przygotowania. Zachwyca swoją szybkością, a także prostotą. Kolejnym plusem jest bardzo dobry smak, połączenie budyniu i czekolady czy miękkość i gładkość ciasta. Kogokolwiek poczęstujesz tym przepisem, nie pożałujesz.

Składniki na ciasto

Jest to bułeczka przygotowywana z dwóch podstawowych składników. Głównym z nich, jak w przypadku każdego innego deseru, jest ciasto. Aby było ono tym, czym naprawdę powinno być, należy zadbać o to, aby zawierało wszystkie składniki, bez których nie może się obejść. Jakie to składniki?

6 łyżek mąki półgruboziarnistej
6 łyżek cukru
6 jajek
150 mililitrów mleka
150 mililitrów oleju
1 cukier waniliowy
Proszek do pieczenia
Widać, że ciasto jest naprawdę bardzo ciekawe, bo składa się z minimalnej ilości mąki, co już sugeruje, że nie musi być suche. Będzie, również dzięki olejowi i mleku, wręcz przeciwnie.

Składniki na krem

Ponieważ są to kawałki kremu, można dość dobrze i wyraźnie spodziewać się, co będzie głównym składnikiem kremu. Aby deser był naprawdę udany, należy przygotować wszystkie składniki w zalecanych proporcjach.

2 opakowania budyniu czekoladowego
900 mililitrów mleka
7 łyżek cukru
150 gramów masła

Składniki na polewę

Jak już wspomnieliśmy, ten kawałek budyniu przyciąga ogólną złożonością i wzajemnym powiązaniem smaków, co wiąże się również z faktem, że nie brakuje w nim smacznej polewy, o której nie należy zapominać. Składniki na nią są proste:

2 opakowania wysokiej jakości czekolady mlecznej
½ szklanki bitej śmietany

Przygotowanie ciasta

Najpierw należy obrać jajka, ponieważ są one zasadniczo najtrudniejszym etapem przepisu. Konieczne jest bowiem oddzielenie białek od żółtek. Żółtka są następnie mieszane i ubijane z cukrem zwykłym i waniliowym. Mąka i oczywiście proszek do pieczenia są następnie dodawane do pożądanej konsystencji. Masę odstawia się na chwilę, a w międzyczasie pobiera się białka. Są one również ubijane mikserem do konsystencji twardego śniegu. Należy uważać na ich kruchość, ponieważ muszą być mieszane z podstawą ciasta bardzo powoli i ostrożnie.

W ten sposób baza ciasta jest gotowa. Teraz pozostaje tylko kwestia jego upieczenia. Jak zwykle, należy wziąć wystarczająco dużą blachę do pieczenia pokrytą papierem do pieczenia, aby wyeliminować ewentualne ryzyko poparzenia. Następnie wystarczy wylać na nią ciasto. W międzyczasie rozgrzej piekarnik do 180 stopni Celsjusza. Gdy temperatura zostanie osiągnięta, blacha z ciastem zostanie włożona do środka. Pozostaw ją tam na około 20 do 30 minut, co jest optymalnym czasem, aby ciasto idealnie się upiekło.

Zróbmy budyń

Aby przepis był nieskomplikowany i aby budyń był naprawdę prosty, zaleca się, aby nie robić budyniu z żółtek jaj, ale używać woreczków z żółtkami jaj. Każdy z nich pokazuje jak przygotować taki budyń. Dlatego należy postępować zgodnie z instrukcjami. Jedyną różnicą jest to, że przed zakończeniem budyniu należy dodać do niego masło. Poprawi to jego konsystencję, smak, a także sprawi, że będzie lepiej trzymał kształt po ostygnięciu.

Tworzymy kawałki

Teraz wszystko jest gotowe, aby zrobić plasterki budyniu jeden po drugim. Odbywa się to po prostu poprzez wylanie stworzonej przez nas mieszanki budyniowej na ciasto. Ważne jest, aby wylać masę równomiernie, tak aby pokryła całą powierzchnię ciasta i była dobrze wyrównana. Ma to na celu ogólną estetykę deseru. Teraz pozwól bułeczce ostygnąć i przygotuj ostatnią część przepisu.

Przygotuj lukier

Ta część jest bardzo prosta. Podstawą jest ciepła kąpiel wodna, do której wkładamy rondel, a w nim czekoladę. Powoli rozpuszczamy czekoladę. Gdy uzyska płynną konsystencję, wystarczy dodać śmietanę, zgodnie z przepisem. Wymieszaj wszystko, aby połączyć różne konsystencje. Następnie wystarczy wylać polewę na plasterki. To znaczy na warstwę kremu, która powinna być już wystarczająco sztywna, aby utrzymać czekoladę. Następnie lukier zastyga, deser jest krojony i można go podawać.

Scroll to Top