Tak wygląda prawdziwy rosół z kurczaka. Dużo warzyw, szkielety kurczaka i wystarczająco długi czas gotowania

Wiele osób nie wie już nawet, jak powinien smakować prawdziwy rosół z kurczaka. Klasyczne zupy są wypierane przez półprodukty, co jest błędem. My nauczymy się klasyki. I z pewnością nie jest to skomplikowane, przez co rozumiemy, że nie ma powodu, aby używać półproduktów, a także różnych wersji w proszku, bez których wiele osób nie może się obejść. Jeśli chcesz wiedzieć, jak powinien smakować prawdziwy rosół z kurczaka, pokażemy Ci to. Możesz być pewien, że jeszcze nigdy nie jadłeś tak dobrego.

Co będzie potrzebne?

Nie obejdzie się bez odpowiednich składników. Jeśli nie masz dostępnych szkieletów kurczaka, możesz alternatywnie użyć skrzydełek kurczaka, a także szyjek kurczaka i innych części, które są przeznaczone do zupy, a nie do jakiegokolwiek innego przygotowania. Do bulionu z kurczaka potrzebujesz

1 szkielet kurczaka
1 cebula
¼ selera naciowego
2 marchewki
2 pietruszki
1 pęczek pietruszki
3 ząbki czosnku
5 całych ziaren pieprzu
3 kulki ziela angielskiego
1 mały pomidor

Najpierw przygotuj mięso z kurczaka

Pierwszą rzeczą, od której należy zacząć, jest kurczak. Dokładnie umyj szkielet lub poszczególne części, aby nie było na nich ani odrobiny brudu, który w przeciwnym razie mógłby zanieczyścić zupę. Następnie umieść kurczaka na blasze do pieczenia i włóż go do piekarnika nagrzanego do 250 stopni, gdzie będzie piec się przez około 10 do 15 minut. Kurczak nabierze ciemniejszego koloru, co pozytywnie wpłynie na wygląd zupy. Następnie przełóż ją do rondla i wlej soki, które wyciekły z naczynia do pieczenia.

Przygotuj również warzywa

Weź marchewkę, seler i pietruszkę i dokładnie je obierz, a następnie umyj i włóż do garnka z kurczakiem. Wszelkie inne składniki należy również dokładnie umyć. Również w tym przypadku czystość jest bardzo ważna. Na koniec wystarczy dodać ziele angielskie i pieprz, aby przygotować wywar z kurczaka. Zalej wszystko zimną wodą, tak aby wszystkie składniki były zanurzone. Następnie można włączyć kuchenkę i doprowadzić do wrzenia.

Nie spiesz się

Wskazana jest wyższa temperatura na początku, aby wywar z kurczaka zaczął wrzeć tak szybko, jak to możliwe. Gdy osiągnie pożądaną temperaturę, można zmniejszyć moc i pozwolić wodzie delikatnie bulgotać. Mięso prawdopodobnie uwolni białko w postaci piany. Użyj łyżki, aby ją zebrać, w przeciwnym razie zupa stanie się mętna.

Odcedź i gotowe

Jak długo gotować? Zalecamy co najmniej 2 godziny, aby smaki idealnie się połączyły. Woda będzie stopniowo odparowywać, więc należy ją uzupełniać. Pod koniec gotowania odcedź przez durszlak, a otrzymasz idealny, klarowny wywar z kurczaka. A jak zrobić z niego zupę? Dopraw solą, posiekaj warzywa, które gotowały się w bulionie i dodaj kawałki mięsa ze szkieletów. Jeśli chcesz, ugotuj też makaron i gotowe. Gwarantujemy, że nie jadłeś lepszego rosołu z kurczaka.

Scroll to Top