Tabletki do zmywarki mają wiele zastosowań. Czyszczą piekarnik, toaletę i inne artykuły gospodarstwa domowego

Każdy wie, do czego przede wszystkim służą tabletki do zmywarek. To naczynia. Ale są też inne sposoby na ich wykorzystanie. Warto się im przyjrzeć. Bo nagle może się okazać, że nie będziesz potrzebować całej gamy środków czyszczących, bo skutecznie zastąpi je tabletka, której zwykle używasz w zmywarce. Dołącz do nas, aby przyjrzeć się wszystkim sposobom i miejscom, w których można używać tabletek. Będziesz zaskoczony ich możliwościami.

Czyszczenie piekarnika

Kiedy regularnie używasz piekarnika do pieczenia deserów lub mięsa, szybko się brudzi. Najczęściej od tłuszczu. Jeśli kiedykolwiek używałeś konwencjonalnych środków do czyszczenia piekarników, zgodzisz się, że ich moc nie jest zbyt dobra. Czas więc spróbować czegoś innego. Tabletki do zmywarki, które bardzo skutecznie i szybko usuwają wszelkie zabrudzenia. Wystarczy rozpuścić tabletkę w gorącej wodzie, a następnie użyć gąbki do czyszczenia piekarnika. Nie zapomnij założyć rękawic ochronnych. Następnie przetrzyj piekarnik czystą wodą, wysusz go i zobaczysz, że będzie jak nowy. Szybko i łatwo. Oto moc tabletek do zmywarki.

Czyszczenie blach

Nie czyścisz tylko samego piekarnika. Tabletki do zmywarki mogą również pomóc w czyszczeniu blach do pieczenia. Możesz włożyć je do zmywarki, ale jeśli są naprawdę brudne, nie umyją się. Jest to więc standardowa praca ręczna przy użyciu gąbki. Zalecamy pominięcie zwykłego detergentu do naczyń lub środka czyszczącego. Zamiast tego wybierz tabletkę. Wystarczy napełnić tacę gorącą wodą i wrzucić tabletkę, która stopniowo się rozpuści. Wymieszaj wodę i pozostaw na noc. Rano wylej wodę, opłucz puszkę i będzie jak nowa. I to wszystko bez żadnej pracy.

Pranie białej bielizny

Nie możesz idealnie wyprać białej bielizny, przez co ma ona tendencję do szarzenia lub żółknięcia? Tabletki do zmywarek mogą rozwiązać ten problem. Uwaga – używaj ich tylko do prania bielizny bawełnianej. Mogą uszkodzić te koronkowe i wyblaknąć na kolorowych. A jak ich używać? Podobnie jak w poprzednim przykładzie. Rozpuść tabletkę w ciepłej wodzie, a następnie dodaj do niej pranie. Pozostaw do namoczenia, a następnie po prostu włóż do pralki i wypierz. Po wyjęciu zobaczysz, że pranie będzie naprawdę idealne.

Czyszczenie płytek

Czy używasz specjalnych produktów do płytek? Nie musisz, bo tabletki do zmywarki mogą pomóc i w tym przypadku. Wystarczy przygotować roztwór z wody i rozpuszczonych tabletek. Następnie nie zapomnij o gumowych rękawiczkach ochronnych oraz gąbce i możesz zabrać się do pracy. Twoja łazienka, toaleta, a nawet korytarz lub płytki za blatem kuchennym będą doskonale wyglądać. Po wyczyszczeniu tabletką zalecamy przetarcie szmatką nasączoną czystą wodą.

Czyszczenie pralki

Jest w niej nieprzyjemny zapach, pleśń lub brud? Z tym również łatwo sobie poradzisz, jeśli masz tabletkę. W zależności od poziomu zabrudzenia, weź jedną lub dwie i umieść je w dozowniku detergentu. Następnie włącz pralkę, aby ją opróżnić. Wybierz program klasyczny i najwyższą możliwą temperaturę. Po zakończeniu prania pralka powinna być idealnie czysta. Nie tylko brud, pleśń i związane z nimi zapachy zostaną usunięte. Może to również pomóc w rozpuszczeniu kamienia, co znacznie wydłuży żywotność pralki, w której kamień jest największym wrogiem.

Konserwacja mebli ogrodowych

Używasz plastikowych mebli ogrodowych i nie masz myjki ciśnieniowej, która czyści je najlepiej? Nie rozpaczaj. Tabletka do zmywarki jest zdecydowanie lepsza niż uniwersalne środki czyszczące lub produkty do mycia naczyń. Podobnie jak w wielu poprzednich przypadkach, należy przygotować roztwór z rozpuszczoną tabletką. Następnie po prostu wyczyść nim meble. Następnie spłucz i znów będzie jak nowy. Wyeliminujesz zwykły brud, kurz, ale także ptasie odchody, resztki jedzenia i wiele innych rzeczy, które przyplątują się do mebli ogrodowych w trakcie sezonu.

Czyszczenie naczyń

Zmywarka może zapewnić dobre czyszczenie naczyń z brudu spowodowanego jedzeniem. Ale co zrobić, jeśli na naczyniach znajduje się szara warstwa kamienia, której nie można umyć konwencjonalnie? Nie rozpaczaj. Wlej gorącą wodę do zlewu, wrzuć tabletkę i pozwól jej się rozpuścić. Następnie pozostaw na noc. Następnie wyjmij naczynia, włóż je do zmywarki i umyj. Zobaczysz, że po wyjęciu będą jak nowe.

To samo można zrobić ze sztućcami, które nie będą już błyszczeć jak wtedy, gdy były nowe. W tym przypadku również należy namoczyć je przez noc, a następnie włożyć do zmywarki. Po wyjęciu będą idealnie błyszczeć.

Czyszczenie plastikowych naczyń

Bardzo często plastikowe naczynia w postaci różnych misek mogą wchłaniać zapach jedzenia, a nawet jego kolor. Jeśli zwykłe mycie nie pomaga, wypróbuj tę procedurę. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych naczyń, należy namoczyć naczynia w gorącej wodzie z rozpuszczoną tabletką. Pozostawić na noc, a następnie umyć. Zobaczysz, że przebarwienia i ślady jedzenia znikną w 100%.

Czyszczenie toalety

Czy masz kamień, kamień moczowy lub inne zanieczyszczenia w toalecie? Możesz użyć tabletki do zmywarki zamiast różnych specjalnych środków czyszczących. Jak to zrobić? Po prostu wrzuć ją do muszli klozetowej wieczorem, wróć rano i spłucz toaletę. Zobaczysz, że znów będzie idealnie biała. Jeśli zabrudzenia są bardzo silne, powtórz czynność w kolejnych dniach lub użyj rano szczotki i usuń luźny brud mechanicznie.

Scroll to Top