Tabletki do zmywarek nie muszą być używane tylko do mycia naczyń. Mogą również pomóc w czyszczeniu pralki

Czyszczenie pralki sprawia Ci trudność, dlatego w ogóle nie poświęcasz jej uwagi? To może być błąd. A przecież wystarczą 2 tabletki do zmywarki. Są to jedne z najbardziej polecanych sposobów na utrzymanie pralki w idealnej czystości. Jednak nie jest to jedyna procedura, ponieważ istnieją inne. Zobacz, jak utrzymać pralkę w czystości.

Bęben pralki

Jeśli jest czysty, będziesz mieć pewność, że Twoje pranie również będzie czyste. Procedura czyszczenia pralki jest w tym przypadku bardzo prosta. Wystarczy wziąć klasyczne tabletki do zmywarki. Weź 2 tabletki, wrzuć je do bębna pralki i włącz program z najwyższą temperaturą. Następnie pralka będzie idealnie czysta.

Filtr pralki

W pralce znajduje się również filtr, który może stopniowo ulegać zniszczeniu podczas regularnego prania. Dzieje się tak, ponieważ małe przedmioty, o których zapominasz w kieszeniach, utkną w nim. Może on być również siedliskiem pleśni i innych zanieczyszczeń. Jak skutecznie wyczyścić filtr? Dowiedz się, gdzie się znajduje, otwierając daną komorę i spróbuj dokładnie wyczyścić ją ręcznie.

Uszczelki pralki

Nie tylko brud na praniu powoduje stopniowe zatykanie się uszczelek pralki. Są one również siedliskiem różnych bakterii i grzybów. Aby upewnić się, że uszczelka spełnia swoje zadanie, należy ją od czasu do czasu czyścić. W znacznym stopniu przyczyni się to do uniknięcia wypadków.

Szuflada na bieliznę

Głównym problemem jest tutaj pleśń, która wraz z proszkiem dostaje się na pranie. Najlepiej wyjąć całą szufladę, a następnie namoczyć ją w wodzie z mydłem. A następnie wyczyścić ją ręcznie. Nie powinieneś lekceważyć znaczenia czyszczenia pralki i powinieneś to robić regularnie, jeśli to możliwe.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach? To również może być duży problem. Podstawą powinno być tradycyjne czyszczenie, przy użyciu tabletek do zmywarek. Następnie należy pomyśleć o konieczności wietrzenia pralki. Drzwiczki powinny być przynajmniej lekko uchylone. Zapobiegnie to uwięzieniu w pralce wilgoci, która jest główną przyczyną nieprzyjemnych zapachów.

Scroll to Top