Ta mała dziewczynka codziennie machała do maszynistów. Aż pewnego dnia przestała. Jaki był tego powód?

Rodzina małej dziewczynki o imieniu Rio przeprowadziła się ze swojego domu na przedmieściach do miejsca bezpośrednio przylegającego do torów kolejowych. Przeprowadzka była konieczna, ponieważ rodzice mieli pracę w pobliżu tej lokalizacji. Chociaż miejsce nie było tak idealne jak ich dom, szybko się do niego przyzwyczaili. Ich mała córeczka Rio uwielbiała je najbardziej, ponieważ dzięki dużym oknom mogła obserwować pociągi przejeżdżające w pobliżu mieszkania.

Zaczęła machać do maszynisty

Nie tylko obserwowała pociągi, ale później zaczęła machać do maszynistów. Przez pierwsze kilka dni nic się nie działo, bo nikt nie zwracał uwagi na dziewczynkę. Aż nadszedł dzień, kiedy jeden z maszynistów pomachał do dziewczynki. A później kilku innych. W ciągu kilku tygodni praktycznie każdy maszynista, który przejeżdżał przez ten obszar, machał do dziewczynki. Była z tego powodu bardzo szczęśliwa.

Ostrzegając ich o swoim przybyciu

Nie tylko możliwość pomachania do nich ucieszyła dziewczynkę. Kierowcy pociągu również byli szczęśliwi, że mogli wywołać uśmiech na ustach małego dziecka. Tak więc za każdym razem, gdy zbliżali się do tego miejsca, używali gwizdka, aby ostrzec małą dziewczynkę, że powinna podbiec do okna i pomachać. Zawsze to robiła. Oboje zawsze się witali, uśmiechali do siebie i robili sobie nawzajem dzień. I robili to za pomocą tej małej rzeczy.

Pewnego dnia mała dziewczynka nie pojawiła się w oknie

W ciągu dnia słychać było kilka gwizdów pociągu, ale kiedy inżynierowie spojrzeli w okno, nikogo tam nie było. Sytuacja powtarzała się przez kilka dni, aż w oknie pojawił się jej ojciec. Próbował wskazać coś mężczyznom, ale nie było to zrozumiałe. Postanowił więc umieścić notatkę na oknie, aby poinformować ich, że niestety jego córka nie może już ich powitać i że nie może już pojawić się w ich oknie. Niestety, wiadomość była niewielka, a odległość między pociągami duża. Żaden z maszynistów nie był więc w stanie rozszyfrować jej treści.

Wizyta w drzwiach

Pewnego dnia w drzwiach pojawił się niespodziewany gość. Ojciec dziewczynki poszedł otworzyć drzwi i zobaczył mężczyznę, którego nigdy wcześniej nie widział. Jednak po jego ubraniu było całkiem jasne, że był jednym z inżynierów. Mężczyzna zapytał go, dlaczego mała Rio nie podchodzi już do okna i nie macha do nich. On i jego koledzy martwili się, czy coś jej się stało, czy też się oddaliła.

Wyjaśnienie było proste.

Ojciec dziewczynki wyjaśnił mężczyźnie, że próbował im powiedzieć, że dziewczynka rozpoczęła już szkołę i nie spędza już większości dnia w domu, ale musi chodzić do szkoły. Mężczyzna odpowiedział, że wiadomość została przechwycona, ale była zbyt mała, aby ją odszyfrować. On i jego koledzy wierzyli, że dziewczynka rzeczywiście rozpoczęła szkołę, ale chcieli mieć pewność, że tak właśnie jest. Dlatego wolał przyjść i zapytać osobiście i upewnić się, że nie ma innego problemu.

Mężczyzna i dziewczynka tęsknią za sobą

Mała Rio kilkakrotnie mówiła rodzicom, że tęskni za pociągami i maszynistami, którzy używają gwizdka i machają. Maszynista, który przyszedł odwiedzić rodzinę, również wspomniał, że on i jego koledzy tęsknią za małą dziewczynką. Dlatego zapytał mężczyznę, kiedy są jej urodziny, aby mogli wysłać przynajmniej mały prezent. W ten sposób chcą wyrazić, że wciąż tu są, że o niej nie zapomnieli i że z niecierpliwością czekają na wakacje małej Rio i na to, by znów czekała na nich przy oknie.

Ojciec zaczął płakać

W tym momencie w oczach mężczyzny pojawiły się łzy i nie mógł przestać płakać. Zdał sobie sprawę, że wystarczy drobna rzecz, aby uszczęśliwić drugą osobę. Zdał sobie również sprawę, jak życzliwi i bezinteresowni są ludzie, jak troszczą się o innych i martwią się o niego, mimo że nie znają go osobiście, widząc go tylko przez kilka tygodni. W tym momencie łzy napłynęły również inżynierowi, który był poruszony całą sytuacją. Na pierwszy rzut oka twardziel odkrył, jak wspaniałego ojca miała mała dziewczynka.

Czy Ty też masz w swoim otoczeniu kogoś, na kim Ci zależy, a kogo nie znasz osobiście, ale widzisz na co dzień? Na przykład na ulicy, w ruchu ulicznym, w sklepie, a może widzisz go siedzącego przed domem lub obserwującego okolicę z okna?

Scroll to Top