Szydełkowane rzeczy dosłownie należą do cementu. W ten sposób można je przekształcić w unikalne dekoracje do domu

Dekoracje do domu można kupić. Ale po co to robić, skoro coś, co zrobisz, wygląda o wiele lepiej. Zobacz, jak wykorzystać stare szydełkowane rzeczy. Były one bardzo cenione zwłaszcza w przeszłości. Trzeba jednak przyznać, że nie pasują one już do nowoczesnych wnętrz. Nie trzeba jednak wyrzucać tych koronkowych akcesoriów. Znajdą one inne, bardzo oryginalne zastosowanie. Zobacz, co można z nich zrobić, jeśli masz odpowiedni materiał – cement.

Co przygotować?

Jak już wspomniano, jest to wyjątkowa technika, która wykorzystuje szydełkowane obrusy i inne dekoracje, które są zanurzane w cemencie. Choć brzmi to wyjątkowo, w rzeczywistości efekt jest doskonały. Wystarczy mieć go pod ręką:

Szydełkowy materiał ścierny
Cement
Rękawiczki ochronne
Plastikowy lub inny pojemnik
Farba

Zaczynamy. Przygotuj cement

W dzisiejszych czasach cement można łatwo kupić w supermarketach hobbystycznych. I to w jednym worku. Następnie wystarczy wymieszać mieszaninę z wodą w pożądanym stosunku. W tym celu należy użyć wspomnianego wcześniej plastikowego lub innego pojemnika. Idealnie jest mieć przystawkę do wiertarki, za pomocą której można wszystko szybko i bez wysiłku wymieszać. Jeśli jej nie masz, czeka Cię trochę kłopotów.

Namocz szydełkowany obrus lub cokolwiek innego w cemencie

Teraz najważniejszy krok. Jest nim zanurzenie szydełkowanych przedmiotów w cemencie. Ważne jest, aby cement został namoczony i nie pozostały żadne puste przestrzenie. Gdy to zrobisz, ostrożnie wyciągnij i lekko zdejmij. Następnie umieść szydełkowany element nad pojemnikiem o odpowiednim rozmiarze. Może to być małe wiaderko lub większy słoik. Ważne jest, aby wysuszyć go w tej pozycji.

Rezultat jest tutaj

Kiedy cement wyschnie, zobaczysz coś naprawdę wyjątkowego. Twoje dzieło. Jak wygląda gotowa dekoracja domu? Bardzo oryginalnie. Są to świetnie wyglądające miski, które można wykorzystać w domu. Ale to nie znaczy, że musisz trzymać się tylko tych opcji. Co powiesz na stworzenie ciekawego świecznika, a może doniczki na kwiaty? Nawet do tego wystarczy pojemnik z odrobiną cementu. Spójrz na tę inspirację, która z pewnością zrobi wrażenie również na Tobie.

Scroll to Top