Szybkie i łatwe sprzątanie. Te 7 sztuczek nauczy Cię, jak w mgnieniu oka wyczyścić całą łazienkę i toaletę

Czy ty też nie chcesz sprzątać swojego domu i zmuszasz się do tego tylko wtedy, gdy nie ma innego wyjścia? I czy zawsze zajmuje ci to dużo czasu, a rezultat rzadko jest idealny? Nie trać nadziei. Być może po prostu sprzątasz źle i nieefektywnie. Zapraszamy do zapoznania się z 7 prostymi sztuczkami, dzięki którym sprzątanie łazienki będzie łatwe i szybkie. To samo dotyczy toalety.

Zapomnij, że coś jest nie tak

Przekonasz się, że można usunąć wieloletnie zabrudzenia, kamień, szumowiny mydlane, pleśń i inne problemy. Jeśli chcesz, aby Twoja łazienka znów wyglądała idealnie, nie ma nic prostszego niż postawienie na sprawdzone porady i praktyki, które pokażą Ci, że to żaden problem mieć idealnie czysty dom bez spędzania wielu godzin dziennie na sprzątaniu. Jakie są najlepsze praktyki, które możesz zastosować już podczas pierwszego sprzątania łazienki? Sprawdź razem z nami.

Lustro

Nie potrafisz go nawet idealnie wyczyścić, a co dopiero wypolerować tak, aby lśniło i nie było na nim ani jednej smugi? W takim razie zamiast sprawdzonych wspomagaczy trzeba użyć czegoś zupełnie innego. Jest to połączenie dwóch substancji. Jest to zmieszany nadtlenek wodoru i soda oczyszczona. Rozpyl tę mieszankę na lustro za pomocą butelki z rozpylaczem. Następnie użyj szmatki, aby rozpocząć czyszczenie, a następnie drugiej suchej szmatki, aby idealnie wypolerować lustro. Zobaczysz, jak skończy się praca, a lustro będzie idealne.

Toaleta

Czy masz w domu kilka produktów toaletowych, ale po ich użyciu uważasz, że nie działają tak, jak sobie wyobrażałeś? W takim razie wskazane jest zastąpienie ich czymś zupełnie innym. Mieszanka, która doskonale wyczyści toaletę, to roztwór składający się ze 100 mililitrów wody, 2 gramów kwasu cytrynowego, a następnie 3 gramów sody. Następnie nakłada się go tam, gdzie chcesz, aby Twoja toaleta lśniła. Następnie wystarczy pozostawić go na 60 minut. Zarówno kamień moczowy, jak i kamień wapienny staną się przeszłością.

Szczotka toaletowa

To dosłownie wylęgarnia niebezpiecznych zarazków i bakterii. Dlatego zaleca się utrzymywanie szczotki toaletowej w idealnym stanie przez cały czas. Jak to osiągnąć? Musisz pokryć ją mieszanką, którą stworzysz z rzeczy, które znajdziesz w kuchni i łazience. Wszystko, czego potrzebujesz, to 1 szklanka proszku do prania, do której dodajesz pół szklanki sody, a także dwie łyżki soli i ćwierć szklanki octu. Obtocz w tym końcówkę szczotki do toalety, pozostaw na 10 minut, a następnie umyj. Będzie czysta i, co najważniejsze, wolna od bakterii.

Żółknięcie płytek

Woda, wilgoć i czas mogą powodować żółknięcie płytek w łazience. Jeśli nie możesz ich wyczyścić w zwykły sposób, nie musisz rozpaczać, ponieważ ten przepis może pomóc. Wystarczy wlać 4 litry wody, dodać 4 litry czystego alkoholu i wsypać garść soli. Wymieszaj wszystko i nałóż mieszaninę w miejscu, w którym chcesz pozbyć się pożółkłej powierzchni. Po 15-30 minutach spłucz mieszaninę i zobacz rezultat. Będzie idealny.

Nieestetyczne krany i kurki

Jak poradzić sobie z tym problemem? Również całkiem prosto, jeśli wiesz, co na to działa. Jest to połączenie soli i soku z cytryny. Tak więc, idealną rzeczą do zrobienia jest zrobienie czegoś w rodzaju pasty z tych składników, a następnie nałożenie jej wszędzie tam, gdzie przeszkadza ci rdza, ale także tam, gdzie przeszkadza ci kamień i inne problemy. Takie połączenie sprawi, że wszystko w cudowny sposób zniknie.

Brudna ściana

To również może być problem w łazience. Jeśli chcesz, by znów była idealnie czysta i biała, potrzebne będą dwie rzeczy. I to te bardzo podstawowe, które każdy ma w domu. Pierwszą rzeczą jest ocet, a drugą woda. Wystarczy wymieszać je w stosunku 1:1. Następnie lekko potraktuj poplamioną ścianę tą mieszanką, pozwól jej wyschnąć i zobaczysz, że wszystko będzie dobrze.

Scroll to Top