Szybki i łatwy wybór najlepszego arbuza w sklepie: Wystarczy znać te trzy sztuczki

Uwielbiasz melony i jak wielu innych nie wiesz, jak wybrać ten najsmaczniejszy? Doradzimy ci. Mimo że lato się skończyło, w niektórych sklepach nadal można dostać melona. Jest wielu importerów arbuzów, ale niestety nie zawsze udaje nam się wybrać tego właściwego o smacznym słodkim czerwonym miąższu. Istnieją jednak 3 wskazówki, które pomogą Ci za każdym razem znaleźć właściwy melon. Dzięki tym sztuczkom zakupy melonów staną się zabawne i przyjemne. Uszczęśliwisz nie tylko siebie, ale także każdego, kto spróbuje melona razem z Tobą.

Orzeźwiaj się arbuzem

Arbuz to ulubiony letni owoc wielu osób. Szczególnie dzieci mogą mieć go dość i gdy tylko na tacy pojawia się pokrojony arbuz, znika w kilka sekund. Zwłaszcza w gorące letnie dni jest to wspaniały sposób na orzeźwienie. Minusem tego owocu jest jednak to, że nie jest on przezroczysty, przez co w sklepie nie sposób stwierdzić, czy jego wnętrze będzie dobre, czy złe. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które sprawi, że staniesz się profesjonalnym nabywcą melonów.

3 znaki określające właściwy melon

Te 3 sztuczki pomogą Ci przy zakupie melona w sklepie. Dzięki temu z łatwością wybierzesz odpowiedni i dojrzały melon, który orzeźwi Ciebie i Twoich bliskich.

Pierwsza wskazówka jest następująca. Dojrzałego melona można rozpoznać po tym, że jest zawsze cięższy od niedojrzałego. Niezależnie od tego, czy wybierzesz mały czy duży melon, zawsze zwracaj uwagę na jego wagę. Wystarczy wziąć po jednym do ręki, aby natychmiast poznać różnicę. Należy jednak porównywać melony tej samej wielkości.

Drugą wskazówką jest dotknięcie melona. Będąc jeszcze w sklepie, spróbuj postukać w melona. Jeśli melon dudni lub jest wgnieciony, nie jest dojrzały. Powinieneś słyszeć tylko dźwięk samego stukania.

Trzecia rada dotyczy obszaru zwanego brzuchem melona. Na spodzie melona powinna znajdować się żółta plamka. Wskazuje ona miejsce, w którym melon znajdował się przed zbiorem. Im większa plamka, tym dojrzalszy będzie melon.

Scroll to Top