Szkolne obiady to ważny temat. Ten chłopiec rozpoczął własną inicjatywę

Czasami zdarza się, że niektóre rzeczy całkowicie wytrącają nas z równowagi. Podobnie jest w tym przypadku, gdzie szkolne obiady odgrywają główną rolę. Szkolna stołówka odmówiła obsłużenia chłopca, ponieważ nie miał pieniędzy na jedzenie. Nie spodobało się to jednak jego koledze z klasy. Postanowił więc interweniować w drastyczny sposób, który zszokował wszystkich obecnych. Przez długi czas później o tym czynie mówiło się w szkole. Incydent stał się również publiczny, co zszokowało opinię publiczną. Przyjrzyjmy się, co tak naprawdę się stało.

Nie chodź do szkolnej stołówki bez pieniędzy

Głównym bohaterem historii o szkolnej stołówce jest mały chłopiec o imieniu Cayden. Jego rodzice mogą być z niego dumni, ponieważ udało mu się zrobić coś, na co wielu dorosłych by się nie odważyło. Jego kolega z klasy odmówił zjedzenia obiadu w szkolnej stołówce, ponieważ nie miał pieniędzy. Ci z was, którzy bywają w szkolnych stołówkach, wiedzą, że jeden obiad z łatwością przepadłby w tej liczbie, ale nie o tym tutaj dzisiaj mówimy. Chłopiec pochodził z biedniejszego środowiska, więc zamiast obiadu musiał jeść tylko suchy chleb. Małemu Caydenowi wcale się to nie podobało i postanowił pomóc swojemu koledze.

Rodzice zaproponowali mu rozwiązanie

Na początku nie wiedział dokładnie, jak mógłby pomóc swojemu koledze z klasy, więc zwierzył się ze swoich problemów rodzicom. Powiedział im, że bardzo przeszkadza mu to, że jego kolega nie może zjeść normalnego lunchu, ponieważ nie ma pieniędzy. Stopniowo zaczął zauważać, że inne dzieci mają podobne trudności z jedzeniem w szkole. Chciał zmienić tę sytuację, ale nie wiedział jak. Na szczęście jego życzliwi rodzice podali mu pomocną dłoń i wskazali drogę.

Obiad dla 300 dzieci

Cayden skorzystał z tej rady i zaczął zajmować się sytuacją. Mimo że miał zaledwie 8 lat, okazało się, że ma jeszcze większe serce. Jego chęć i zaangażowanie w pomoc innym opłaciły się. Udało mu się stworzyć inicjatywę w szkole, aby pomóc dzieciom, którym brakuje pieniędzy na zakup żywności. W rzeczywistości inicjatywa ta może zebrać do 7 000 USD miesięcznie od różnych sponsorów i darczyńców. Od tego czasu inicjatywa ta umożliwiła 300 dzieciom zjedzenie obiadu w szkolnej stołówce. Są to głównie dzieci, których normalnie nie byłoby stać na obiad. Wśród nich jest oczywiście kolega z klasy, od którego wszystko się zaczęło. Dzięki Caydenowi każdy ma teraz ciepły, dobry obiad.

Chłopiec, który inspiruje

Każda normalna osoba, która myśli jasno i świadomie, doskonale wie, że ciepły posiłek jest podstawą dnia. Szczególnie dla dzieci ciepły posiłek przynajmniej raz dziennie jest bardzo ważny. Niestety są kraje, w których wiele dzieci nie może sobie pozwolić na taki posiłek. W kraju, w którym państwo nie zajmuje się zbytnio tym problemem, stworzenie takiej inicjatywy jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. W tym przypadku ośmioletni chłopiec zasługuje na naprawdę wielką pochwałę i podziw. Jednak największą wdzięczność otrzymuje od tych, którzy dzięki niemu mogą jeść. Niech ta historia będzie inspiracją dla wszystkich.

Scroll to Top