Szkoda wyrzucać słoiki po kawie. Można je przekształcić w oryginalne słoiki za pomocą techniki zwanej decoupage

18Czy masz w domu puste pojemniki na kawę? Mamy na myśli te szklane, w których znajduje się kawa rozpuszczalna? Podpowiemy Ci, jak najlepiej je wykorzystać. Nie ma potrzeby zawsze wyrzucać ich do kosza, ponieważ, jak wkrótce się przekonasz, można je przekształcić w coś bardzo oryginalnego i stylowego. Co? Ciekawy wazon. Zdecydowanie nie mamy na myśli zwykłego napełnienia szklanki wodą i włożenia do niej kwiatka. Mamy na myśli znacznie bardziej interesujący proces.

Co będzie potrzebne?

Aby uzyskać oczekiwany rezultat, musisz mieć wszystkie potrzebne narzędzia. Jest to jedyny sposób na wypróbowanie techniki, która nie jest tak dobrze znana, ale która zrobi na tobie wrażenie tym, co może wyczarować. Bez tych rzeczy nie można się obejść:

Odtłuszczacz w postaci alkoholu lub acetonu
Klasyczna gąbka do naczyń
Drobny papier ścierny
Farby akrylowe
Serwetka z nadrukiem
Bezbarwny lakier do paznokci
Klej do decoupage

Najpierw wyczyść opakowanie kawy

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wyczyszczenie opakowania kawy. W tym celu należy zdjąć pokrywki i pozostawić je do namoczenia w ciepłej wodzie. Spowoduje to poluzowanie etykiet, ale klej na butelce może pozostać. Aby go usunąć, należy użyć alkoholu lub acetonu. Następnie wysusz powierzchnię i jesteś gotowy do następnego kroku. Jest nim pomalowanie samego szkła na dowolny kolor. My polecamy klasyczną biel. Po wyschnięciu farby można ją wygładzić papierem ściernym.

Użyj wzorów z serwetek

Teraz weź serwetkę i wytnij poszczególne wzory, aby zastosować je na opakowaniu kawy. Twoja wyobraźnia z pewnością nie jest tutaj ograniczona. Kiedy będziesz gotowy, umieść motyw na pojemniku z farbą obok niego, aby stworzyć naklejkę. Weź klej i rozprowadź go na motywie. Kontynuuj w ten sam sposób z innymi przygotowanymi motywami. Następnie pozwól im wyschnąć.

Użyj lakieru

Po wyschnięciu motywu należy go jeszcze wykończyć, czyli polakierować. Jest to jedyny sposób, aby upewnić się, że trzyma się dokładnie tak, jak powinien. Dlatego weź bezbarwny lakier do paznokci i ostrożnie nałóż go na naklejony motyw z serwetki. Staraj się nie przesadzić, co będzie miało pozytywny wpływ na ostateczny wygląd. Tutaj również pozwól wszystkiemu wyschnąć.

Udekoruj również pokrywę

Nadszedł czas, aby zająć się pokrywką. Ponieważ jest ona plastikowa, jak to zwykle bywa w przypadku pojemników na kawę, dobrym pomysłem jest użycie farby, aby nadać jej bardziej interesujący wygląd. Gdy farba wyschnie, postępujemy jak w poprzednim przypadku. Przyczepiasz motyw, malujesz go klejem do decoupage, a następnie pozostawiasz do wyschnięcia. Następnie ponownie malujesz dla zwiększenia trwałości.

Rezultat jest doskonały

Kiedy skończysz, możesz podziwiać swój rezultat. Jak widać, decoupage to bardzo oryginalna technika, która pozwala przenieść praktycznie każdy motyw znaleziony na serwetce na gładkie materiały. Rezultat jest naprawdę oszałamiający.

Scroll to Top