Syrop tymiankowy pomoże nie tylko na przeziębienia, ale także na inne dolegliwości

Nie tylko jako przyprawa do potraw, istnieje również syrop tymiankowy, który jest doskonałym wyborem dla każdego, kto planuje korzystnie wpłynąć na swoje zdrowie. Pokażemy ci nie tylko, jak go używać, ale także jak go przygotować.

Tymianek ma wielką moc

Choć na to nie wygląda, to ciekawe aromatyczne zioło w rzeczywistości ma ogromną moc. Właśnie dlatego syrop tymiankowy jest najlepszy dla zdrowia. Jeśli spojrzymy na to, co może zrobić, musimy zacząć od tego, że jest dobrym bojownikiem przeciwko wielu infekcjom. Na tym jednak jego zalety się nie kończą, ponieważ nie możemy zapominać, że jest on również przydatny na przykład w przypadku bólu gardła lub różnych infekcji w jamie ustnej.

Nie należy również zapominać o tym, że pomoże on w przypadku problemów z kaszlem, a także w przypadku problemów z tchawicą. Posiada również wiele przeciwutleniaczy, dzięki czemu świetnie sprawdza się podczas oczyszczania ludzkiego organizmu. Nie zapominając o stymulacji układu immunologicznego, co pomoże zwiększyć odporność ludzkiego organizmu.

Jak przygotować syrop tymiankowy?

Zalety są więcej niż wystarczające. Jeśli chcesz wykorzystać je wszystkie, musisz przygotować syrop tymiankowy. A jak to zrobić? Nie jest to aż tak skomplikowane. Podstawowe składniki to:

¾ szklanki miodu

2 garście tymianku

10 cm imbiru

Procedura przygotowania jest dość prosta, ponieważ najpierw należy obrać, a następnie zetrzeć imbir, który wkłada się do garnka, dodaje tymianek i dodaje trochę wody. Doprowadzić do wrzenia, wyłączyć kuchenkę i pozostawić do zaparzenia na 10 minut. Następnie dodaj miód, wymieszaj i pozostaw do zaparzenia na kolejne 60 minut. Następnie przecedzić i gotowe.

Jak i kiedy stosować?

Jeśli planujesz stosować syrop tymiankowy jako środek zapobiegawczy, zaleca się przyjmowanie jednej łyżki stołowej dziennie, najlepiej rano na czczo. Jeśli cierpisz na pewne problemy zdrowotne, pamiętaj o zwiększeniu dawki. Odpowiednie są trzy łyżki stołowe trzy razy dziennie. Tak długo, aż problemy miną. Następnie można po prostu ponownie zmniejszyć dawkę.

Scroll to Top