Staw kąpielowy szybko i łatwo. Wystarczy dziura w ziemi i gumowa płachta

Nie każdy chce mieć klasyczny basen naziemny lub zagłębiony. Ostatnio hitem jest staw kąpielowy. Jak go stworzyć własnymi siłami? Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją pewnego mężczyzny, który pewnego dnia wpadł na ciekawy pomysł. Nie zważał na różne porady i instrukcje, które są zbyt skomplikowane jak na jego gust. Postanowił spróbować czegoś znacznie prostszego. I udało się. Teraz ma w swoim ogrodzie oczko wodne, którego wszyscy mu zazdroszczą.

Wziął kilof i zabrał się do pracy

Kiedy wpadł na pomysł stworzenia stawu ogrodowego, od razu zabrał się do pracy. Miało to być kilka dni ciężkiej pracy, ponieważ musiał wziąć kilof i nieźle się napocić. Wykopał dużą dziurę w ziemi, która była fundamentem dla jego stawu. Nie chciał, aby jego ogród został zrujnowany przez ciężki sprzęt, więc naturalnie zdecydował się na klasyczną metodę ręczną. I jak mu poszło? Dość powoli, ale z każdym dniem zbliżał się do finału. Dopiero gdy był zadowolony z wielkości i głębokości dołu, zrobił kolejny krok.

Wnętrze z gumowej folii

Teraz pozostała tylko jedna rzecz do zrobienia. Upewnić się, że woda nigdzie nie wypłynie. Czego użył do tego celu? Zasadniczo ekologicznego materiału. Była to gumowa folia, która została wykonana ze starych opon poprzez ich recykling. Właściwości folii są idealne, ponieważ jest bardzo mocna i trwała, więc staw kąpielowy może przetrwać dziesięciolecia. Najtrudniejszą częścią było znalezienie kawałka folii wystarczająco dużego, aby mężczyzna mógł zainstalować go w otworze. To również wymagało pracy, ale kiedy skończył, wiedział, że zbliża się do końca.

Dopracowanie wyglądu i gotowe.

Po wykonaniu najważniejszej czynności pozostało mu tylko kilka ostatnich rzeczy. A było to dopracowanie szczegółów, a także napełnienie go wodą. Gdy staw był już pełny, postanowił po raz pierwszy się w nim zanurzyć. Następnie pokazał go światu. Obejrzyj wideo i zobacz, jak mężczyzna ma piękną tropikalną lagunę w swoim ogrodzie, która wygląda prawie dokładnie tak, jak gdzieś na Karaibach. Chcesz mieć taką samą? Możesz zainspirować się poniższym filmem.

Scroll to Top