Sprzątanie domu bez chemii. Te pięć najlepszych praktyk pomoże

Większość ludzi używa powszechnie dostępnych domowych środków czyszczących, które można kupić w prawie każdym sklepie. Bądź inny i wypróbuj naturalny sposób. Doradzimy Ci, jak to zrobić. Nie tylko Twój dom będzie jak z pudełka, ale nie będziesz musiał martwić się o problemy, jakie mogą powodować środki chemiczne. I to nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twoich dzieci i zwierząt domowych. Dowiedz się, jak ich uniknąć. Oto 5 domowych przepisów na środki czyszczące.

Czyszczenie powierzchni

To od nich powinno zaczynać się sprzątanie domu. Jak sprawić, by wszystko było skuteczne, a przy tym całkowicie wolne od chemikaliów? To proste. Wymieszaj szklankę białego wina ze szklanką wody. Do tego dodaj 5 łyżek stołowych sody oczyszczonej, a całość uzupełnij 1 łyżką stołową olejku sosnowego. Otrzymasz środek czyszczący, który jest naturalny i idealny do pielęgnacji każdej powierzchni. Na przykład w kuchni, jadalni, ale także w salonie.

Czyszczenie płytek i kafelków

Płytki znajdują się w korytarzu. Podobnie jest w łazience i toalecie, gdzie również znajdują się płytki. Jak utrzymać je w czystości bez użycia środków chemicznych? Użyj pół szklanki nadtlenku, jednej szklanki sody oczyszczonej i dwóch łyżek mydła w płynie. Ponownie, wymieszaj razem, a na pewno uzyskasz idealny, wolny od chemikaliów środek czyszczący do bezproblemowego sprzątania domu. Wypróbuj i przekonaj się sam.

Czyszczenie okien

Chcesz utrzymać je w idealnym stanie i nie chcesz używać do tego drogich i nie zawsze skutecznych środków chemicznych? Nie musisz, ponieważ możesz to zrobić, mieszając dwie rzeczy. Mianowicie, 2 łyżki sody oczyszczonej w jednej filiżance wody. Następnie możesz wlać go do butelki z rozpylaczem i nanieść na okna. Użyj ściereczki z mikrofibry, aby wyczyścić i wypolerować okno, a będzie ono absolutnie idealne.

Mycie naczyń

Chcesz zmywać skutecznie i ekologicznie? Musisz przygotować odpowiedni środek. Kluczem jest ekologiczne mydło w płynie, którego będziesz potrzebować 5 łyżek stołowych. Wymieszaj je z jedną filiżanką białego wina. Następnie dodaj sok z jednej cytryny i wymieszaj wszystko w 5 litrach ciepłej wody. I możesz zacząć myć naczynia.

Czyszczenie lodówki

Pozostawienie jej czystej i zdezynfekowanej nie jest trudne i można to zrobić bez użycia chemikaliów. Wszystko, czego potrzebujesz, to 4 łyżki sody oczyszczonej zmieszane z filiżanką wody. Użyj tego roztworu do wytarcia lodówki, a będzie ona idealnie czysta i zdezynfekowana, a także wolna od nieprzyjemnych zapachów.

Scroll to Top