Spróbuj przygotować marchewkę w ten sposób, a zobaczysz, że nawet dzieci od razu ją pokochają!

Marchewka nie należy do ulubionych przysmaków, które szczególnie uwielbiają dzieci. Wręcz przeciwnie, gdy to wesołe pomarańczowe warzywo pojawia się na talerzu, podnoszą nos z obrzydzeniem i odmawiają włożenia choćby kęsa do ust. Następnym razem, gdy spróbujesz przygotować marchewki według dzisiejszego przepisu, możesz być pewien, że nawet dzieci będą miały ich dość!

Przepisem podzieliła się ze mną koleżanka z pracy. Ona również ma małe dzieci, więc doskonale wie, jak trudno jest wmusić w nie choć trochę warzyw. Kiedy po raz pierwszy wypróbowałam przepis w domu, nie dawałam sobie dużych szans na sukces. Tym większe było moje zdziwienie, gdy marchewki zniknęły z talerzy dzieci i męża w mgnieniu oka i wciąż domagali się dokładki!

Co będzie potrzebne do przygotowania?

600 g marchwi
50 ml oliwy z oliwek
4 ząbki czosnku (ci, którzy lubią bardziej czosnkowy smak, mogą dodać więcej, jeśli chcą)
1/2 łyżeczki mielonej słodkiej papryki
1 łyżeczka soli
pietruszka

Jak przystąpić do przygotowania?

Przygotowanie tego przepisu jest bardzo proste i wierzę, że poradzi sobie z nim nawet osoba zupełnie początkująca kulinarnie. Zajmie ci to tylko kilka minut, a rezultat będzie tego wart!

Zacznij od oczyszczenia marchwi.
Po oczyszczeniu pokrój marchewki na ćwiartki.
W misce wymieszaj olej, sól, zmiażdżone ząbki czosnku i słodką paprykę.
Dokładnie obtocz kawałki marchewki w mieszance i umieść je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia.
Przykryj blachę do pieczenia folią.
Wstawić do nagrzanego piekarnika i piec w temperaturze 200°C przez około 45 minut.
Około 10 minut przed końcem pieczenia zdejmij folię, wymieszaj marchewki na blasze i włóż je z powrotem do piekarnika. Piec bez folii przez pozostałe 10 minut.
Tak przygotowane marchewki możesz jeść, gdy masz ochotę na coś dobrego i zdrowego jednocześnie. Często przygotowujemy ją na przykład jako dodatek do mięsa. I wszystkim smakuje!

Scroll to Top