Spróbuj niezwykłych klopsików. Smaczne mięso mielone z nadzieniem

Nie musisz zawsze przygotowywać mięsa mielonego w ten sam sposób. Wypróbuj alternatywę, która jest interesująca ze względu na swoje nadzienie. Chociaż może ci się to wydawać dość dziwne, możesz być pewien, że kiedy spróbujesz tego dania, pokochasz je. Do pozytywów należy dodać łatwość przygotowania, co oznacza, że możesz również przygotować bardzo szybki obiad, korzystając z tego przepisu. Do dzieła.

Przygotuj następujące składniki

Bez odpowiednich składników po prostu się nie obejdzie. Mięso mielone nie będzie miało odpowiedniej konsystencji ani smaku. Dlatego postępuj zgodnie z poniższym przepisem, aby uzyskać rzeczy, które są dosłownie koniecznością. Będziesz potrzebować:

700 g mięsa mielonego
100 g posiekanej cebuli
100 g bułki tartej
200 g sera topionego
100 g sera w plastrach
120 g boczku
4 jajka
2 ząbki czosnku
Sól i pieprz

Przygotowanie mięsa mielonego

Jak? Bardzo prosto. Włóż je do miski, posól i popieprz, dodaj 1 jajko, czosnek, cebulę i bułkę tartą. W ten sposób powstanie jednolita masa, która będzie podstawą Twojego przepisu. Do tej pory wszystko było podobne do robienia klopsików. Ale poniższa procedura ulegnie zmianie.

Umieść mięso w formie

Prostokątna jest idealna, ale możesz również użyć klasycznego grzbietu. Włóż mięso do formy, weź łyżkę i zrób dziurę w środku. To znaczy przestrzeń, która jest przeznaczona na najważniejszą rzecz. Nadzienie, które znacznie ulepszy przepis.

Zaczynamy. Najpierw wykładamy go bekonem, a następnie kładziemy ser topiony, który dokładnie rozprowadzamy po samych plastrach bekonu. Następnie kładziemy plasterki sera, które układamy na wierzchu. Następnie bierzemy 3 jajka, które wrzucamy na przygotowaną tackę z serem. Wszystko gotowe i można włożyć mielone mięso do piekarnika.

Piec w temperaturze 180 stopni

Czas pieczenia to klasyczne 180 stopni Celsjusza. Nie piecz w piekarniku przez tak długi czas, dopóki nie upewnisz się, że pieczeń jest idealnie upieczona. Zalecamy czas między 50-70 minut, który powinien być idealny. Następnie wyjmij, pokrój i spróbuj. To prawdziwa uczta, prawda?

Scroll to Top