Socjalistyczna szynka z chrzanem to już przeszłość. Spróbuj smażonej wersji z kremem serowym

Pamiętasz czasy, kiedy szynka i chrzan były częścią większości menu? Zapomnij o tym i spróbuj czegoś lepszego. Smażone roladki z szynki. Nazwa z pewnością zainteresowała Cię tym daniem. I bardzo dobrze. Nie tylko może służyć jako idealna przystawka na stół. Może być również bardzo zabawną przystawką. Chcesz spróbować? W takim razie do dzieła.

Jakie składniki będą potrzebne?

Głównych można się domyślić, ponieważ będzie to szynka, następnie nadzienie serowe, a także coś do zawinięcia. Aby roladki z szynki były naprawdę dobre, musisz znać dokładną ilość każdego składnika. Oto one.

20 plastrów dobrej jakości szynki wieprzowej
5 dkg masła
2 łyżki mąki
2 łyżki kwaśnej śmietany
10 dkg startego sera
2 jajka
20 dkg bułki tartej
1 dcl oleju

Najpierw przygotuj krem serowy

Podstawą roladek z szynką jest krem serowy, od którego należy zacząć. Jak go zrobić? Wystarczy wymieszać niezbędne składniki w postaci masła, śmietany, a także sera. Następnie wystarczy doprawić solą i pieprzem lub innymi ziołami. Następnie odstawić na kilkadziesiąt minut do lodówki, aby smaki się połączyły.

Przygotowanie bułek

Teraz nadszedł czas, aby zacząć same bułki. Nie jest to trudne, ponieważ wystarczy położyć plaster szynki na desce, posmarować go odrobiną kremu serowego, a następnie zwinąć. Tak samo postępujemy z pozostałymi plastrami szynki. W ten sposób wszystkie najważniejsze czynności przygotowawcze masz już za sobą i możesz przystąpić do etapu, który jest wyjątkowy, ponieważ wyraźnie odróżnia ten przepis od wielu innych.

Zawijanie i smażenie

Te roladki z szynki są klasycznie zawijane w trójkąt. Najpierw obtaczamy je w mące, potem w jajku, a następnie w bułce tartej. Jeśli chcesz mieć pewność, że warstwa jest grubsza, a śmietana nie wypłynie, możesz jeszcze raz obtoczyć je w jajku, a następnie w bułce tartej. Następnie rozgrzej patelnię, wlej na nią odrobinę oleju i ułóż na niej roladki. Smaż je ze wszystkich stron, aż będą pięknie złociste. Następnie wyjmij je, odsącz na papierze do pieczenia i pozwól im trochę ostygnąć. Są wtedy gotowe do spożycia. Kiedy ich skosztujesz, możesz być pewien, że nigdy nie jadłeś czegoś tak dobrego.

Scroll to Top