Smaczna uczta bez brudzenia wielu naczyń. To niekonwencjonalne spaghetti w piekarniku

Masz ochotę na spaghetti i przeszkadza Ci, że jego przygotowanie jest bardzo pracochłonne i wymaga użycia wielu przyborów? W takim razie spróbuj spaghetti w piekarniku i przekonaj się, jakie to proste. Wkładanie makaronu do naczynia do zapiekania i do piekarnika nie jest niczym niezwykłym. Wystarczy przypomnieć popularne frytki z szynką, które są popularnym, prostym i szybkim posiłkiem. Przyjrzymy się jednej z alternatyw, która opiera się na klasycznym przepisie. Jest ona jednak znacznie prostsza.

Czego potrzebujesz do spaghetti w piekarniku?

Składniki są takie same jak w klasycznym przepisie. Jeśli chcesz osiągnąć odpowiedni smak, upewnij się, że niczego nie zapomniałeś i zachowaj odpowiednie ilości. Aby uzyskać doskonały rezultat, musisz mieć:

100 g mielonej wieprzowiny
50 dkg makaronu
1 dcl oleju
2 cebule
3 ząbki czosnku
200 g rozgniecionych pomidorów
Ser do smaku

Zaczynamy od przygotowania sosu

Nie jest to trudne, ponieważ najpierw należy przygotować cebulę, którą obieramy, a następnie kroimy na mniejsze kawałki. Następnie bierzemy mięso, które siekamy tak, aby miało krótsze włókna. Następnie wystarczy rozgrzać piekarnik, wlać do niego olej i włożyć cebulę. Wstaw do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i pozwól jej się zrumienić. Następnie dodaj również kawałki mięsa mielonego. Po kilkudziesięciu minutach baza do sosu jest gotowa. Dodaj rozgniecione pomidory i dopraw solą i pieprzem, ziołami lub chili w razie potrzeby.

Dodaj makaron

Teraz bierzemy się za makaron, najlepiej spaghetti. Po prostu podziel je na pół, łamiąc i równomiernie nakładając łyżką na blachę do pieczenia, do samego sosu. W ten sposób makaron doskonale się ugotuje i wchłonie jego smak. Następnie pozostaje tylko ser, który należy równomiernie i obficie posypać całą mieszanką. Włóż wszystko z powrotem do piekarnika i piecz, aż makaron będzie idealnie miękki, a ser się rozpuści, a także aż zacznie lekko ciemnieć.

Wyjmij i podawaj

Gdy wszystko będzie gotowe, możesz podać spaghetti z piekarnika. Weź łyżkę do makaronu, głęboki talerz i nabierz tyle, ile podoła twoje gardło. Kiedy go skosztujesz, będziesz pod wrażeniem doskonałości rezultatu. A po posiłku wystarczy umyć tylko jeden talerz. Nie szereg garnków, które brudzą się w tradycyjny sposób.

Scroll to Top