Roślina ta występuje wszędzie, a jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z jej korzyści dla ludzkiego zdrowia. Rośnie na ulicach, prawdopodobnie także na Twoim podwórku!

Prawdopodobnie masz tę roślinę rosnącą tuż przed domem lub w ogrodzie i nie masz pojęcia, jakim jest skarbem. Następnym razem, gdy zobaczysz pokrzywę, koniecznie zabierz ją do domu, ponieważ ma ona naprawdę cudowne właściwości zdrowotne!

Pokrzywa to roślina uważana za chwast na całym świecie. Jednak większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z jej właściwości leczniczych. W rzeczywistości, gdyby wszyscy znali korzyści zdrowotne pokrzywy, nigdy nie wzięliby kolejnej pigułki!

Pokrzywa jest pokryta kłującymi włoskami, które mogą podrażniać skórę z powodu wydzielania kwasu, który przenika przez skórę w kontakcie. Roślina osiąga do 150 cm wysokości i można ją znaleźć na ulicach, a także na podwórkach i w ogrodach. Chociaż jest uważana za chwast, pokrzywa jest bardzo korzystna i może znacznie poprawić ogólny stan zdrowia.

Pâine din semințe de urzici, inventată de români

Pokrzywa ma właściwości regenerujące, odżywcze, nawilżające, oczyszczające i antybakteryjne. Jest wysoce skuteczna w walce z egzemą i podobnymi chorobami skóry, a także różnymi schorzeniami. Aby czerpać korzyści z tej rośliny, eksperci zalecają codzienne spożywanie herbaty z pokrzywy lub stosowanie nalewek z pokrzywy, szczególnie w przypadku chorób skóry.

Jakie są korzyści pokrzywy dla ludzkiego zdrowia?

Działanie przeciwzapalne

Pokrzywa jest zalecana przez lekarzy pacjentom cierpiącym na zapalenie gruczołu krokowego. Przyjmując 2 tabletki korzenia pokrzywy lub pijąc kilka filiżanek herbaty z pokrzywy dziennie, złagodzisz stan zapalny i obrzęk prostaty.

Eliminuje infekcje

Pokrzywa jest silnym środkiem moczopędnym, który może być stosowany przeciwko infekcjom dróg moczowych i nerek, a także zapaleniu pęcherza moczowego. Pij 3 filiżanki herbaty z pokrzywy dziennie, aby wyeliminować infekcje i oczyścić te narządy.

Poprawia kondycję włosów

Pokrzywa pomaga zwalczać łysienie i łupież, jednocześnie oczyszczając mieszki włosowe i promując wzrost włosów. Aby leczyć łysienie, należy zawsze polewać włosy wywarem z pokrzywy po ich umyciu. Powtarzaj ten proces za każdym razem, gdy myjesz włosy, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Reguluje poziom cukru we krwi

Dla pacjentów z cukrzycą picie herbaty z pokrzywy jest wysoce zalecane ze względu na jej zdolność do regulowania ilości glukozy we krwi. Pij 3 filiżanki dziennie w celu leczenia tego schorzenia, a utrzymasz poziom glukozy we krwi pod kontrolą. Pokrzywa zawiera dużo chlorofilu, który poprawia krążenie krwi, zapobiegając w ten sposób problemom sercowo-naczyniowym i zatrzymywaniu płynów.

Ortiga (Bogotá) · INaturalist, 45% OFF | shrimetals.com.au

Jak widać, pokrzywa nie jest zwykłym chwastem! To roślina o potężnych właściwościach leczniczych, która powinna być częścią Twojej diety!

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim z przyjaciółmi i rodziną :-)!

Scroll to Top