Rodzina cały czas prosi mnie o to ciasto. Robię je tylko z 2 składników

Czy można zrobić ciasto tylko z dwóch składników? Tak i do tego taki ciasto smakuje obłędnie! Polecam przepis na rewelacyjne ciasto czekoladowe tylko z dwóch składników. Moja rodzina je uwielbia i prosi, bym robiła je, jak najczęściej.

Ciasto, czyli co na deser?

Pieczenie ciast bywa czasem zajęciem pracochłonnym i potrafi zająć sporo czasu. Zwykle ciasto pieczemy z wielu składników, mieszamy, miksujemy i cały proces zabiera nam dużo czasu. Jednak ja robię ciasto z zaledwie dwóch składników. Zawsze wychodzi i jest pyszne.

Ciasto czekoladowe jest wyjątkowo delikatne, puszyste i nie zawiera mąki. Moja rodzina chce, bym piekła to czekoladowe ciasto jak najczęściej. Mój wypiek zawsze znika w mgnieniu oka. Dokładki są tu koniecznością.

gorzka czekolada

Jak upiec czekoladowe ciasto z 2 składników?

Składniki:

  • 10 jaj
  • 400 g gorzkiej czekolady

Do dekoracji:

  • 100 g gorzkiej czekolady
  • 80 ml śmietanki 33%

Rozpuszczamy gorzką czekoladę w kąpieli wodnej. Oddzielamy żółtka od białek. Żółtka mieszamy z rozpuszczoną czekoladą. Składniki miksujemy. Białka ubijamy do puszystej piany.

Stopniowo dodajemy pianę do masy czekoladowej. Wszystko dokładnie mieszamy. Blachę wykładamy papierem do pieczenia i wlewamy przygotowane ciasto. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na około 55 minut.

Czekoladowe ciasto, czyli zrób polewę

Na koniec zajmiemy się zrobieniem polewy do ciasta. Do miski z połamaną gorzką czekoladą wlewamy podgrzaną śmietankę. Dokładnie mieszamy. Powinna powstać aksamitna polewa czekoladowa.

Polewę rozprowadzamy na upieczonym cieście. Gdy ciasto wystygnie, wstawiamy je do lodówki na kilka godzin. Podajemy dopiero po schłodzeniu. To czekoladowe ciasto z dwóch składników uwielbiają dzieci i dorośli. Pisaliśmy o pysznym cieście kawowym. Radziliśmy, co zrobić, by ciasto drożdżowe wyszło wilgotne.

ciasto
Scroll to Top