Aller au contenu
Accueil » Robienie lukru z fondantu w domu krok po kroku + 9 przepisów na fondant!

Robienie lukru z fondantu w domu krok po kroku + 9 przepisów na fondant!

  Aby przygotować lukier plastyczny, należy poznać tajniki produkcji masy cukrowej. Ogólna wiedza na temat produkcji lukru została zebrana tutaj.

  Staraj się pracować szybko, aby polewa nie zastygła podczas procesu powlekania. Wysuszyć pokryte ciasto lub ciasta w letnim piekarniku. Zbierz pomadę, która ściekła podczas powlekania ciasta i ponownie przygotuj syrop, dodając wodę. Odcedź wciąż rozcieńczony syrop i ugotuj go do IV stopnia konsystencji, zabarwiając go kakao, i użyj go do ugotowania większej ilości fondantu, aby nic się nie zmarnowało.

  Jeśli chcesz go zabarwić, możesz użyć kakao w proszku, czarnej kawy lub barwnika spożywczego, aby zabarwić go na dowolny kolor. Rozcieńczenie go ubitymi białkami podczas podgrzewania sprawi, że polewa będzie bardziej błyszcząca. Najpierw pokryj ciasto rozcieńczonym aromatem owocowym (o smaku brzoskwiniowym), aby ciasto nie wchłonęło lukru fondant, ponieważ spowoduje to, że powłoka będzie pozbawiona połysku. Gotowa pomada będzie przechowywana przez kilka tygodni, jeśli zostanie przykryta wilgotną ściereczką. Wylej fondant na środek ciasta, które ma zostać pokryte, a następnie użyj długiego, szerokiego noża, aby przeciągnąć lukier w kierunku krawędzi, a na koniec pokryć boki. Pracuj szybko, aby lukier nie zastygł podczas powlekania. Wysuszyć pokryte ciasto lub ciasta w letnim piekarniku. Zebrać pomadę, która kapie podczas powlekania ciasta i ponownie przygotować syrop dodając wodę. Odcedzić wciąż rozcieńczony syrop i ugotować go do IV stopnia konsystencji, zabarwiając go kakao, i użyć go do ugotowania większej ilości fondantu, aby nic się nie zmarnowało.

  Różowa glazura: jest używana głównie do tortów ponczowych, ale można jej użyć do wielu innych ciast. Umieść wymaganą ilość białej pomady w naczyniu i podgrzej do letniej temperatury, jak w poprzednim przepisie. Dodaj 2 łyżki rumu i kilka kropli barwnika spożywczego lub czerwonego soku.

  Można ją również przygotować gotując 250 g cukru z wodą i 2 łyżkami rumu do miękkości (Sugar Boiling), a następnie zdjąć z ognia i dodać sztywną pianę z 3 białek i zabarwić na różowo. Rozsmarować na cieście i umieścić w letnim piekarniku do wyschnięcia.

  Polewa cukrowa: można ją przygotować na dwa sposoby. Albo gotując cukier, aż osiągnie konsystencję VII (Sugar Boiling), albo prażąc 200 g cukru pudru na czystej patelni, aż stanie się jasnobrązowy, ciągle mieszając. Gdy będzie gładki i przezroczysty, szybko wylej go na spód ciasta i szybko wygładź nożem zanurzonym w gorącym maśle. Zanurz ciastka, które mają być zanurzone w polewie, nakłuwając je widelcem, pracując bardzo szybko, aby polewa nie zamarzła. W międzyczasie należy uważać, aby nie dopuścić do kontaktu rąk z cukrem o bardzo wysokiej temperaturze, ponieważ może to spowodować poważne oparzenia, które są bardzo trudne do wyleczenia.

  Glazura kawowa: umieścić wymaganą ilość glazury pomadowej w rondelku z rączką, rozcieńczyć mocną czarną kawą i gotować do uzyskania odpowiedniej gęstości, ubijając drewnianą łyżką. Wylać na ciasto o smaku brzoskwiniowym i wygładzić szerokim nożem do wody.

  Lód cytrynowo-pomarańczowy: wymieszać sok z cytryny lub pomarańczy z taką ilością cukru pudru, aby uzyskać gładką masę. Przytrzymaj skórkę z cytryny lub pomarańczy nad masą i dobrze dociśnij, aby aromatyczny olejek zawarty w skórce nasycił masę. Gotową masę rozprowadzić na cieście i pozostawić do wyschnięcia.

  Masa kakaowa: wymieszaj 250 g cukru pudru z 2 białkami przez pół godziny. Można również dodać kilka kropel soku z cytryny. Gdy masa będzie dobrze ubita, dodaj odpowiednią ilość kakao w proszku i wymieszaj do uzyskania gładkiej konsystencji.

  Mus czekoladowy: 140 g czekolady zmiękczonej odrobiną czarnej kawy wymieszać z masłem orzechowym, aż masa będzie całkowicie gładka. Zagotować 125 g cukru do stopnia III (Sugar Cooking) i wlać do masy czekoladowej, ciągle mieszając. Szybko wylać na ciasto, aby równomiernie je pokryć. Nie dotykaj ponownie wierzchu ciasta, tylko rozprowadź boki nożem.

  Polewa kakaowa. Zanurzać ciastka do oblania w ciepłej polewie za pomocą widelca lub rozprowadzać ją na ciastku. Wysuszyć oblane ciastka w letnim piekarniku, aż palec nie będzie zostawiał żadnych śladów po przejechaniu nim po polewie.

  Polewa kawowa: 125 g cukru gotuje się z 4 łyżkami czarnej kawy do konsystencji IV (Sugar Cooking) i dodaje masło wielkości orzecha włoskiego.

  Mus czekoladowy II: 150 g cukru pudru i 200 g czekolady gotować z 2 dl wody na parze do uzyskania gęstej polewy. Gdy polewa przestanie tężeć, wmieszać orzech laskowy świeżego masła i wylać polewę na wierzch ciasta. Rozprowadzić polewę od środka do brzegów, a gdy boki zostaną pokryte polewą, wysuszyć w ciepłym piekarniku.