Robię kulki z folii aluminiowej i wkładam do zmywarki. Powód zaskakuje nawet moich bliskich

Folia aluminiowa jest przydatna w kuchni i chętnie używana. Wykorzystuje się ją do pieczenia w piekarniku i grillowania na świeżym powietrzu. Jednak nie każdy wie, że ma też inne zastosowanie. Robię kulki z folii aluminiowej i wkładam do zmywarki, a efekt wszystkich zdumiewa.

Folia aluminiowa nie tylko do pieczenia

Czy wiedzieliście, że folię aluminiową wynaleziono w 1910 roku w Szwajcarii? Od tamtej pory chętnie używamy jej w kuchni, ale też w przemyśle i w izolacjach termicznych. Pieczemy, grillujemy i używamy folii aluminiowej do przechowywania rozmaitych produktów spożywczych. Jednak warto użyć jej w kuchni do czegoś jeszcze.

Można włożyć folię aluminiową do zmywarki. Jakie będzie efekt? Zapewniam, że warto wykorzystać ten patent. Stosuję go od dawna i jestem bardzo zadowolona. Tylko moi bliscy są zdziwieni zastosowaniem folii i zaskoczeni znakomitym efektem.

brudne naczynia

Kulki z folii aluminiowej w zmywarce

Czy zdarzyło się wam, że naczynia i sztućce po wyjęciu ze zmywarki, nie były tak czyste, jakbyśmy tego oczekiwali? Ja miałam z tym do czynienia. Na naczyniach były widoczne resztki jedzenia i detergentów. Oprócz tego talerze i szklanki stały się matowe, zamiast pięknie lśnić. Tego było już za wiele.

Postanowiłam coś z tym zrobić i trafiłam na przydatny patent właśnie z wykorzystaniem folii aluminiowej. Ten okazał się strzałem w 10! Wystarczyło urwać kawałki folii i zrobić z nich kulki. Potem włożyłam je do koszyczka na sztućce. Dla bezpieczeństwa kulki można umocować wykałaczką w koszyczku.

Naczynia lśnią jak nigdy dotąd

Ten trik działa, bo środki chemiczne, które są w tabletkach do zmywarek, podczas mycia wchodzą w reakcję z folią aluminiową. Dochodzi do procesu utleniania, dzięki czemu sztućce błyszczą, a na szkle nie ma śladu po zaciekach. Patent z folią aluminiową sprawia, że moje naczynia są idealnie czyste i błyszczące.

Ten efekt zaskakuje rodzinę, ale też chętnie go stosują w kuchni. Polecam przydatny trik, bo naprawdę działa i daje znakomite efekty. Naczynia i sztućce będą lśniły jak nigdy dotąd. Pisaliśmy o tym, czego nie powinniśmy myć w zmywarce. Ujawniliśmy też ukrytą funkcję zmywarki, którą warto wykorzystać.

czyste naczynia.jpg
Scroll to Top