Aller au contenu
Accueil » Pyszny kremowy Budai szelet – myślę, że szybko się rozejdzie :-)

Pyszny kremowy Budai szelet – myślę, że szybko się rozejdzie :-)

  Jest zrobiony z dużą ilością śmietany, co czyni go tak pysznym! Blachy szybko miękną, prawie rozpływając się w ustach dzięki temu pysznemu ciastu!

  Składniki

  35 dkg mąki mieszanej (połowa mąki semoliny, połowa mąki zwykłej),
  10 dkg cukru pudru,
  10 dkg masła lub margaryny,
  1 jajko,
  1/2 łyżeczki sody oczyszczonej,
  śmietana.

  Przygotowanie

  Wymieszać zmiękczone masło lub margarynę z mąką wymieszaną z wodorowęglanem sody, następnie dodać jajko, cukier i tyle kwaśnej śmietany, aby ciasto było łatwe do wyrobienia. Podzielić na dwie części, uformować bochenki i pozostawić do odpoczynku. Upiecz dwa bochenki na większej blasze do pieczenia (najlepiej takiej z jednym wolnym końcem). Gdy bochenki ostygną, napełnić je poniższym nadzieniem i polać polewą czekoladową. Kroić następnego dnia.

  Wypełniacz

  15 dkg cukru granulowanego,
  1/2 litra mleka,
  3 łyżki mąki,
  15 dkg masła,
  łyżka cukru pudru,
  1 łyżka mleka.
  15 dkg cukru pudru podprażyć w dużym rondlu na brązowy kolor, dodać 1/4 litra gorącego mleka (uważać, bo szybko się skończy) i gotować do rozpuszczenia. Ciągle mieszając, dodać mąkę wymieszaną z 1/4 litra mleka i gotować do uzyskania gęstej masy. Ostudzić. Ubić 15 dkg masła z 2 łyżkami cukru pudru i 1 łyżką mleka na puszystą masę, następnie dodawać po łyżce ostudzoną masę, dobrze mieszając każdą łyżkę. Rozsmarować ją na jednym z arkuszy ciasta, który już całkowicie ostygł, przykryć drugim arkuszem i rozsmarować krem na wierzchu.

  Polewa czekoladowa

  16 dkg mlecznej czekolady
  1 łyżeczka masła

  Przygotowanie

  Rozpuścić czekoladę z masłem i polać nią ciasto. Wlać do woreczka na mus i można nawet narysować na nim wzory. Odstawić do następnego dnia.