Puszyste naleśniki nie będą problemem. Ważną rzeczą jest dodanie oleju do ciasta

Jak sprawić, by naleśniki były idealnie puszyste i wilgotne? To proste. Pomoże w tym olej dodany do ciasta. Chociaż proces jest dość niekonwencjonalny, musimy przyznać, że działa. Przekonaj się sam, że gdy raz spróbujesz tej metody, nie będziesz już przygotowywać tego dania w żaden inny sposób.

Co będzie potrzebne?

Przyjrzyjmy się razem, co będzie potrzebne do przygotowania ciasta. Znasz już główny sekretny składnik, ale prawdopodobnie nie masz pojęcia, ile musisz go użyć i czym go uzupełnić. Przyjrzyjmy się więc wszystkim składnikom potrzebnym do przygotowania tych naleśników:

3 miarki mleka
1,5 miarki mąki
3 jajka
3 miarki oleju roślinnego
2 miarki cukru
1 szczypta soli

Mleko musi być podgrzane

Wyjątkową rzeczą w tym przepisie na naleśniki jest to, że mleko nie powinno być zimne. Najpierw należy je podgrzać do temperatury około 40-50 stopni Celsjusza. Dopiero wtedy można stopniowo dodawać pozostałe składniki. Najpierw jajka i cukier, a następnie mąkę i szczyptę soli. Ważne jest, aby nie lekceważyć mieszania, ponieważ należy upewnić się, że w cieście nie ma grudek.

Olej na końcu

Nie martw się, nie zapomnieliśmy o oleju w cieście naleśnikowym. Jego czas nadchodzi na samym końcu, gdy ciasto jest dobrze wymieszane i bez grudek. Wlej olej, lekko zamieszaj, a następnie zrób sobie przerwę na 15 minut. Niech ciasto odpocznie. Po tym czasie wymieszaj je ponownie i jesteś gotowy do ostatniego etapu przygotowania.

Smażyć na patelni

Jeśli kiedykolwiek robiłeś naleśniki, będziesz wiedział, jak to zrobić. Podstawą jest optymalnie rozgrzana patelnia i odrobina oleju. Za pomocą chochli wylej na nią trochę ciasta, tak aby rozlało się po bokach. Smażyć najpierw z jednej strony, a następnie z drugiej. I uważaj na przypalenie. Kiedy skończysz, możesz przełożyć je na talerz i zastanowić się, jakiego nadzienia użyjesz. Marmolada to klasyk, ale krem z orzechów laskowych jest również dobry, podobnie jak twarożek lub cokolwiek innego. Wszystko zależy od ciebie.

Scroll to Top