Przepis na mięso mielone trochę inaczej. Dodajemy kapustę, ryż, a także sos śmietanowy

Istnieje wiele sposobów na jego wykorzystanie. Jednak ten przepis na mincemeat to ciekawa nowość, która musi zainteresować również Ciebie. Dzięki składnikom. Składniki tutaj nie są tak tradycyjne. Ale nie bój się, bo kiedy spróbujesz rezultatu, będziesz pewien, że nigdy nie jadłeś czegoś tak dobrego. Ciekawe połączenie z pewnością Cię urzeknie. Spróbuj i przekonaj się sam.

Podstawowe składniki są następujące

Jak już wspomnieliśmy, ten przepis na mięso mielone może dla niektórych zawierać dość nietypowe składniki. Ale z pewnością nie ma się czego obawiać, ponieważ wynik Cię przekona. Wszystko, co musisz zrobić, to przygotować:

500 g mięsa mielonego
300 g kapusty
100 g ryżu
1 jajko
Sól i pieprz
Dodajmy również, że przepis zawiera również ciekawy sos, który ładnie uzupełnia smak. Do jego przygotowania potrzebne będzie jedynie trio składników, a mianowicie:

4 łyżki kwaśnej śmietany
2 łyżki przecieru pomidorowego
1 mała szklanka wody

Rozpocznij gotowanie ryżu

Pierwszą rzeczą, od której należy zacząć, jest ryż. Ponieważ będzie się gotował przez chwilę, a następnie przez chwilę ostygnie. Wystarczy ugotować ryż zgodnie z instrukcją. Nie ma znaczenia, jaki rodzaj wybierzesz i czy będzie to popularna wersja w torebkach, czy nie. Tutaj masz wolną rękę. Po prostu nie zalecamy używania ryżu do sushi lub włoskiego risotto.

Przystąpić do przygotowania kapusty

Gdy ryż jest ugotowany, a następnie ostudzony, masz czas na przygotowanie kapusty. Zetrzyj ją na mniejsze kawałki. Oczywiście można ją również pokroić nożem. Ważne jest, aby był to naprawdę mniejszy makaron, a nie duże kawałki. Dzięki temu kapusta szybciej zmięknie.

Wymieszaj wszystko razem

Teraz przepis na mielone przechodzi do głównego etapu. Wymieszaj wszystkie składniki razem. Dopraw solą, pieprzem i innymi ziołami. Ważne jest, aby wszystko dokładnie zagnieść. To nie tylko połączy smaki, ale także zapewni równomierną równowagę mięsa, kapusty i ryżu w każdym kawałku. Następnie wystarczy uformować pączki tej samej wielkości.

W piekarniku lub na patelni

Czy pączki są już gotowe? W takim razie masz do wyboru dwa sposoby postępowania. Pierwszą opcją jest upieczenie ich w piekarniku. Umieść je na blasze do pieczenia lub w naczyniu do pieczenia, rozgrzej piekarnik do 180 stopni i piecz przez około 20 minut. W międzyczasie wymieszaj wszystkie składniki na sos. Po upływie 20 minut wlej wszystko do naczynia do pieczenia i pozostaw do zapieczenia na kolejne 20 minut. Następnie wyjmij i podawaj.

Drugim sposobem jest przygotowanie go na patelni. Rozgrzej trochę oleju i smaż ze wszystkich stron na złoty kolor. Gdy pączki będą gotowe, można dodać wymieszane składniki w formie sosu. Podgrzej przez chwilę i zagotuj, aby odparować wodę i wszystko zagęścić. Następnie można podawać. Smacznego!

Scroll to Top