Prawidłowa waga użytkownika nie będzie wyświetlana na wadze. Zostanie ona wyświetlona w specjalnej tabeli

Czy wiesz, jaka jest Twoja prawidłowa waga? Waga pokaże ci tę prawdziwą. Musisz dowiedzieć się, czy jest dobra, czy zła. Skorzystaj z tej tabeli. Tradycyjna waga pokaże tylko, ile ważysz. Nie wiesz, czy to dobrze, czy źle. Jeśli 10 osób zostanie zważonych i wszystkie będą miały tę samą wartość, nie jest niczym niezwykłym, że niektóre mogą być w porządku, a inne mogą mieć duży problem.

Twój wzrost również ma wpływ

Jak wygląda prawidłowa waga? Powinna być optymalna do wzrostu. Jeśli ktoś jest niski i waży na przykład 80 kilogramów, ma już nadwagę lub nawet otyłość. Jeśli jednak osoba, która ma dwa metry wzrostu, ma taką samą wagę, jest to właściwa waga. Dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę nie tylko to, ile pokazuje waga, ale także to, ile sam mierzysz.

Jaka jest Twoja prawidłowa waga?

Możesz to łatwo sprawdzić, korzystając z poniższej tabeli. W lewej kolumnie znajdują się wartości wzrostu, a w górnym poziomym rzędzie wartości wagi. A teraz, klasycznie, wystarczy znaleźć punkt przecięcia tych dwóch wartości. Zostanie to oznaczone określonym kolorem, który wskazuje, czy wszystko jest w porządku, czy nie. W ten sam sposób można łatwo wywnioskować, ile jeszcze pozostało do osiągnięcia idealnych wartości.

Bądź na zielonym polu

Prawidłowa waga jest łatwa do zidentyfikowania. Twoje skrzyżowanie znajduje się w zielonym polu. Nie musisz nic robić ze swoją wagą, ponieważ jest ona optymalna. Uważaj jednak na jasnozielony pasek, który wskazuje na niedowagę. Z drugiej strony, pomarańczowy oznacza nadwagę, a czerwony otyłość. Im bardziej przesuwasz się w prawą stronę tabeli, tym gorzej. To jest moment, w którym naprawdę musisz zacząć aktywnie zarządzać swoją wagą.

Najlepszy sposób na sprawdzenie swojego BMI

Tabela ta opiera się na dobrze znanej wartości BMI, czyli tak zwanym wskaźniku masy ciała. Metoda obliczania jest dość skomplikowana, więc oczywiste jest, że ta tabela znacznie przyspieszy i ułatwi wykonanie tego, co w przeciwnym razie zajęłoby długie minuty.

Scroll to Top