Poznaj szybki i doskonały sposób na mycie okien i ram

Jestem pewien, że też to znasz. Kiedy okna są brudne, nie chce się nawet odsłaniać zasłon, ponieważ widok nie jest idealny z powodu niechcianych smug i brudnych ram okiennych. Szkło można bardzo łatwo umyć bez smug, ponieważ obecnie na rynku dostępnych jest wiele środków czyszczących i istnieje wiele metod ludowych. Jednak brud i kurz gromadzący się na ramach okiennych jest trudny do wyczyszczenia, ponieważ miejsca te są trudno dostępne. Jak to zrobić?

Chcemy podzielić się z Tobą poradnikiem, jak w prosty i niedrogi sposób usunąć brud z ram okiennych i systemów drzwi przesuwnych. Z drugiej strony gromadzi się dużo kurzu, więc należy zwrócić uwagę na ogólne czyszczenie. Nie ma znaczenia, czy myjesz okna dziś, czy na Wielkanoc.

Jak szybko umyć ramy okienne

Ponieważ są to trudno dostępne obszary, konieczne jest przygotowanie produktu, który ma dobre właściwości rozpuszczające, ale nie uszkodzi samej powierzchni. W tym celu będziesz potrzebować 2 zaufanych domowych pomocników – sody oczyszczonej i nadtlenku wodoru.

Dokładnie wlej sodę na zabrudzone miejsca. Następnie wlej nadtlenek wodoru, ale nie za dużo, aby łatwo uzyskać gęstą zawiesinę o średniej gęstości.

Odczekaj 2-3 minuty i usuń zawartość serwetką. Olśniewająca czystość bez chemicznego zapachu gwarantowana!

Aby bezproblemowo umyć okna, zalecamy skorzystanie z tej sztuczki. Metoda ta jest również bardzo tania, a jednocześnie skuteczna.

Nie zapomnij również o parapecie. Jeśli jednak jest on bardzo stary i jego wygląd jest absolutnie niespotykany, zalecamy skorzystanie z tego fajnego pomysłu.

Powiedz nam w komentarzach, czy masz jakieś sztuczki na szybkie czyszczenie trudno dostępnych miejsc.

Scroll to Top