Porządni taksówkarze istnieją. Oto historia jednego z nich

Czy masz doświadczenie, że przyzwoici taksówkarze nie istnieją? Uwierz mi, są wyjątki. Są tacy, którzy nie zachowują się jak większość ich kolegów. Przekona Cię o tym historia jednego z nich. Jego historia zaczyna się bardzo zwyczajnie. Cały dzień jeździ samochodem, a potem wyjeżdża do swojej ostatniej pracy. Nie wiedział, że nigdy nie zostanie zapomniany.

Przez długi czas nikt nie przychodził

Przyjechał pod wskazany adres, wysłał SMS-a i czekał. Przez długi czas nikt nie przychodził, więc postanowił zadzwonić. Odpowiedział mu starszy, bardzo miły głos. Kobieta poprosiła mężczyznę, aby poczekał, mówiąc, że już idzie. Mężczyzna był uprzejmym taksówkarzem, więc czekał około 10 minut, aż starsza pani zejdzie na dół. Natychmiast wysiadł z samochodu, wziął jej walizkę i załadował ją do bagażnika. To pierwszy powód, dla którego istnieją przyzwoici taksówkarze.

Chciała pojechać do centrum

Kobieta podała swój adres i zaznaczyła, że chciałaby pojechać przez centrum. Mężczyzna odparł, że zajmie to niepotrzebnie dużo czasu, ale starsza pani zauważyła, że to w porządku. I tak nigdzie się nie spieszyła, a miejscem, do którego zmierzała, było hospicjum, w którym spędzi resztę życia. Chciała więc ostatni raz nacieszyć się pięknem miasta i samego centrum, zanim zostanie całkowicie odcięta od normalnego zgiełku.

Jazda przez centrum miasta trwała kilka godzin

Kierowca wyczuł, że kobieta nie chce jechać do hospicjum, więc postanowił zrobić coś nieoczekiwanego. Wyjął licznik i zapytał, dokąd jeszcze chce jechać. I tak jechali razem przez kilka godzin, podczas których rozmawiali. O najróżniejszych rzeczach. Kolejny dowód na to, że przyzwoici taksówkarze mogą istnieć.

Na miejsce zdarzenia dotarli dopiero późnym wieczorem

Gdy zapadł zmrok, udali się na miejsce. Niewielkie hospicjum, gdzie taksówkarz pomógł kobiecie z bagażem i zaprowadził ją do drzwi. Kiedy wyciągnęła portfel, odmówił przyjęcia jakichkolwiek pieniędzy. Było to dla niego bardzo ciekawe doświadczenie i wyraźnie pokazało, jak powinniśmy traktować innych ludzi i że zawsze powinniśmy mieć szacunek dla osób starszych. W tym momencie mężczyzna zdał sobie sprawę, że jeśli nic innego, to jest to coś, z czego może być w stu procentach dumny.

Scroll to Top