Polacy ignorują te liście, a to wielki błąd. Są wręcz niesamowicie cenne

Herbata z liści malin jest prosta w przygotowaniu i niedroga. Jednocześnie wykazuje szereg dobroczynnych właściwości. Jesienią warto po nią sięgać.

Dlaczego warto zaparzać liście malin?

Napar z liści malin sprawdza się podczas przeziębienia. Jest aromatyczny i przyjemnie rozgrzewa, a dzięki właściwościom przeciwbakteryjnym i działaniu przeciwgorączkowemu pozwoli szybciej pokonać infekcję.

Po herbatę z liści malin warto jednak sięgać także wtedy, gdy z naszym zdrowiem wszystko jest w porządku. Zawiera ona bowiem znaczne ilości witaminy C i antyoksydantów. Pomoże nam więc wzmocnić odporność i zapobiegać procesom nowotworzenia.

Odwar z liści owocowego krzewu będzie też przydatny w pielęgnacji skóry z tendencją do wyprysków i przetłuszczających się włosów. Jak wykonać napar z liści malin wyjaśniamy w dalszej części artykułu.

Prosta herbata z liści malin

Do zrobienie dobroczynnego naparu wystarczy zaledwie łyżeczka suszonych liści malin i szklanka wody. Umieszczone w koszyczku lub zaparzaczu ziele zalewamy wrzątkiem i przykrywamy.

Po 3-4 minutach odcedzamy i lekko studzimy. Nie jest bowiem wskazane picie bardzo gorących naparów i to nie tylko dlatego, że możemy się oparzyć. Pisaliśmy już, co sądzi o tym dietetyk.

Jak pozyskać liście malin na herbatę?

Najprostszym sposobem będzie oczywiście kupienie suszu w sklepie zielarskim lub sprzedającym herbaty. Można też wybrać wtedy mieszankę zawierającą ten składnik. Jeśli jednak macie swoje krzewy, możecie samodzielnie zebrać „materiał” na napój.

Liście malin można zaparzać samodzielnie lub dodawać do innych herbat. Z naszych materiałów dowiecie się też jak przygotować herbatę z liści laurowych oraz rozgrzewający napar z imbiru i przypraw korzennych.

Scroll to Top