Po co używać wagi, skoro jest łatwiejszy sposób. Spróbuj smacznego ciasta z kubka

W większości przepisów trzeba ważyć lub odmierzać większość składników w skomplikowany sposób. W tym przypadku tak nie jest! Wypróbuj ten przepis na ciasto kubkowe. Co oznacza ta nazwa? Jest to wyjątkowy przepis, który nie wymaga skomplikowanego ważenia składników, ponieważ można określić prawidłową ilość na podstawie tego, ile zmieści się w kubku. A rezultat? Możesz być pewien, że będzie idealny.

Przygotuj zwykły kubek i niezbędne składniki

Jaki kubek przygotować? Taki, który jest zupełnie zwyczajny i który może pomieścić 3 dcl płynu, gdy jest wypełniony po brzegi. Ciasto w kubku nie może obejść się bez ciasta, do którego będziesz potrzebować tych konkretnych składników:

½ szklanki posiekanych orzechów włoskich
1 szklanka mąki
½ szklanki cukru
1/3 szklanki mleka
1/3 szklanki oleju
3 jajka
1 proszek do pieczenia
1 szczypta soli
Konieczne będzie również przygotowanie kremu. Zapewni to stworzenie idealnie gładkiego ciasta, które będzie pięknie rozpływać się na języku. Jakie składniki przygotować? Również w tym przypadku dobrze będzie użyć kubka.

1 i 1/3 szklanki mleka
½ szklanki masła
½ szklanki cukru
1 opakowanie kremu waniliowego
1 skórka z cytryny

Najpierw przygotuj budyń

W przeciwieństwie do innych przepisów, w tym przypadku należy zacząć od budyniu, aby nie czekać, aż ostygnie. Najpierw potrzebne będzie mleko, a następnie cukier i budyń w proszku. Po ugotowaniu budyniu do pożądanej konsystencji, dodaj lemon curd i masło. Odstaw do powolnego ostygnięcia w temperaturze pokojowej. W międzyczasie masz czas na etap podrabiania.

Teraz przygotuj ciasto

Przygotuj ciasto stopniowo, najpierw ubijając żółtka i stopniowo dodając wszystkie pozostałe składniki do powstałej mieszanki, z wyjątkiem białka… Następnie ubij sztywny śnieg, który stopniowo dodasz do bazy ciasta. Bardzo ostrożnie. Ta procedura zapewni miękkość i puszystość ciasta. Odłóż również na bok kilka orzechów, ponieważ przydadzą się one do ostatecznego wykończenia. Następnie wylej ciasto na blachę wyłożoną papierem do pieczenia i włóż do piekarnika. Idealna temperatura to 180 stopni. Czas pieczenia zależy od wysokości ciasta, ale idealny zakres to 15 – 30 minut. Następnie wyjmij ciasto i pozwól mu powoli ostygnąć.

Wszystko, co musisz zrobić, to złożyć

Gdy możesz trzymać ciasto w dłoni, wyjmij je z formy, połóż na blacie kuchennym i weź duży nóż. Jeśli jest wysokie, przetnij je na pół, że tak powiem, przez środek. Jeśli jest raczej niski, zrób z niego klasyczne dwie połówki. Jedna posłuży jako podstawa, na którą nałożysz około ¾ kremu waniliowego. Następnie przykryj drugą połową. Rozłóż pozostałą śmietanę na wierzchu, a następnie posyp orzechami, które pozostały po zrobieniu ciasta. Następnie zaleca się włożenie ciasta do lodówki na co najmniej dwie godziny. Następnie wyjąć, pokroić i spróbować. Jest pyszne, prawda?

Scroll to Top