Pierogi z twarogiem po stokroć inne. Spróbuj wersji wytrawnej i słodkiej

Pierogi z twarogiem to dobrze znany przysmak. Ale czy wiesz, że istnieją inne wariacje niż te klasyczne? Poznaj je osobiście. Nagle przekonasz się, że pierogi z serem nie muszą być tylko zwykłym klasykiem, w którym używa się ciasta z odrobiną twarogu i nadzieniem owocowym. Nauczymy Cię wariacji, które również pokochasz. Są zarówno wytrawne, jak i słodkie. I nie będziesz potrzebować nawet odrobiny mąki, ponieważ możesz ją zastąpić kaszą manną.

Pierogi z twarogiem w bułce tartej

Zapomnij o tym, co zwykle wiesz o przygotowaniu. Przyjrzymy się innemu. Tutaj również potrzebny będzie twaróg, ale bez mąki. Zamiast tego dodaj trochę soli, a także białka jaj. Z tego uformuj miękkie ciasto, z którego uformujesz kulki. Są one następnie panierowane w bułce tartej. A jaka jest następna procedura? Nie wkładamy ich do wody, ale smażymy na patelni. Te pierogi z twarogiem będą wyglądać i smakować idealnie. I są gotowe w mgnieniu oka.

Pierogi twarogowe z owocami

Postawiliśmy na wariację na temat klasyka. Ale uwaga. Ponownie można obejść się bez nadmiaru mąki. Bazą będzie po prostu twaróg i białka jaj, a tym razem także cukier. Stworzysz ciasto, z którego uformujesz kulki, które w trakcie przygotowania wypełnisz owocami. Może to być truskawka. Następnie wrzucamy je do wody i gotujemy przez chwilę. Upewnij się, że jest wystarczająco dużo wody, aby się nie sklejały. Następnie wyjmij, obtocz w prażonej bułce tartej lub mieszance orzechów i podawaj.

Pierogi twarogowe z makiem

Ostatni wariant jest mniej więcej połączeniem dwóch poprzednich. Bazą będzie słodkie ciasto, ale bez nadzienia. Wystarczy uformować kulki, które następnie ugotujemy. Po wyjęciu obtaczamy je w sporej warstwie mieszanki maku i roztopionego masła. Można również dodać odrobinę esencji waniliowej, która również dobrze komponuje się z makiem. Następnie podawaj z żurawiną lub odrobiną dżemu. Są również doskonałe.

Scroll to Top