Piękną biżuterię można zrobić w domu! Wystarczy modelina, suszone kwiaty i odrobina umiejętności

Nie musisz tylko kupować ciekawej biżuterii. Dlaczego nie zrobić jej z tego, co kochasz? Pomoże Ci w tym modelina i nasz przewodnik. Zobaczysz w nim, jak piękne rzeczy można zrobić z kilku zwykłych przedmiotów. Pewna kobieta zrobiła to samo, a następnie postanowiła podzielić się swoim tutorialem. Kiedy odkryto, że użyła tylko kilku kwiatów zebranych na zewnątrz i taniej modeliny, wszyscy byli zachwyceni i chcieli mieć to samo.

Czego potrzebujesz?

Tak naprawdę potrzebujesz tylko kilku rzeczy. Najważniejsze są kwiaty zerwane na zewnątrz, na łące. Mogą być świeże, jak i suszone. Potrzebna będzie również specjalna masa modelarska, którą można dostać pod nazwą keraplast. W tym momencie masz dwie główne rzeczy. A co będzie potrzebne w następnej kolejności?

Wałek kuchenny
Ostry nóż lub inne narzędzie tnące
Drobny papier ścierny
Farba akrylowa
Lakier bezbarwny
Haczyki do biżuterii

Zacznij od materiału modelarskiego

Po rozpakowaniu go z opakowania okaże się, że praca z nim jest dość łatwa. Wystarczy umieścić go na solidnej podstawie, wziąć wałek i zacząć nadawać mu pożądany kształt. Przypomina to wałkowanie ciasta. Celem jest stworzenie naleśnika o wysokości zaledwie kilku milimetrów. W tym momencie masz gotową podstawę do następnej pracy.

Umieść kwiaty na masie

Można używać zarówno suszonych, jak i świeżych. Trzeba jednak przyznać, że świeże będą prezentować się znacznie lepiej. Procedura polega na umieszczeniu kwiatów na masie i delikatnym przejechaniu po nich wałkiem kilka razy. Dzięki temu pięknie odcisną się w masie. Następnie należy usunąć kwiat z masy. Czasami może to być naprawdę bolesne, ale rezultat jest tego wart. Do małych kawałków użyj pęsety lub pędzla.

Pozostawić do wyschnięcia na 2 dni

Ważne jest przestrzeganie wymaganej procedury technologicznej, która opiera się na konieczności pozostawienia masy z nadrukowanym kwiatem do wyschnięcia. Trwa to około 2 dni – ewentualnie dłużej. Aby określić prawidłowy czas, należy zapoznać się z instrukcją obsługi. Masa jest gotowa, gdy jest idealnie twarda.

Przygotuj kolejną masę

Teraz postępuj jak na początku. Ponownie użyj nowej masy modelarskiej i rozwałkuj ją na placek. Weź jego kawałek, połóż go na utwardzonym kawałku i ponownie dokładnie rozwałkuj. Następnie ostrożnie odklej świeżą masę. Kiedy na nią spojrzysz, zobaczysz bardzo zabawną płaskorzeźbę wystających kwiatów. Następnie należy powrócić do etapu twardnienia, który może potrwać do dwóch dni.

Bierzemy farby i lakier i kończymy pracę

Teraz potrzebujemy już tylko dwóch ostatnich kroków. Masa modelarska ma piękną płaskorzeźbę stworzoną przez prawdziwe kwiaty z łąki. Aby wszystko było jeszcze lepsze, weź farby akrylowe i zabierz się do pracy. Nieważne, jaki odcień wybierzesz. Możesz zainspirować się i wybrać niebieski, a także niebiesko-zielony, ale także brązowy lub pomarańczowy. Następnie wystarczy pomalować powierzchnię i gotowe.

Scroll to Top